Четвер, 28 вересня

У Фрідмана забрали СЕНС

Національний банк України ухвалив рішення вивести з ринку АТ «Сенс Банк» (колишній «Альфабанк») та запровадити там тимчасову адміністрацію – про це повідомляє прес-служба НБУ

За інформацією АТ “СЕНС БАНК”, власниками прямої істотної участі в Банку є ABH Ukraine Limited (Кіпр) та ABH Holdings S.A. (Люксембург), власниками опосередкованої істотної участі – громадянин росії та Ізраїлю Михайло Фрідман, громадянин росії та Латвії Пьотр Авен, громадянин росії Андрій Косогов. Зазначені фізичні особи є остаточними ключовими учасниками в структурі власності АТ “СЕНС БАНК”. Тож у повідомленні зазначається, що згадані особи є повʼязаними з країною-агресором. Крім того в банку зменшився на 50% регулятивний капітал, при тому, що в інших системно важливих банках він збільшився на 29%.

Під час тимчасової адміністрації сервіси для фізичних осіб працюватимуть у звичайному режимі, без додаткових обмежень зі сторони Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Також без обмежень прийматимуться платежі юридичних осіб.

Після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення про участь держави у виведенні Банку з ринку тимчасова адміністрація триватиме не більше двох днів з дня, наступного за днем отримання Фондом гарантування вкладів фізичних осіб відповідного рішення.

Як раніше повідомлялось польська Grupa Polsat Plus цікавиться українським Сенс Банком, що належить росіянам Михайлу Фрідману, Петру Авену та партнерам. Потенційна угода ускладнюється санкціями проти власників колишньої «Альфи» та бажанням держави націоналізувати банк. Чим займається можливий інвестор у Польщі та чи є в нього шанси придбати банк в Україні?

Також нагадаємо, що Михайло Фрідман є уродженцем Львова. З 2011 до 2017 року був засновником Альфа-Джаз-Фестивалю, який від 2017 року був перейменований на Leopolis Jazz Fest.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.