Субота, 23 вересня

У Дії анонсували 5 нових сервісів у 2023 році

У цифровому додатку Дія найближчим часом зʼявиться 5 нових сервісів – про це повідомляє Liga.net з посиланням на Міністерство цифрової трансформації. За словами голови Мінцифри Михайла Федорова, відомство планує відцифрувати 100% найпопулярніших держпослуг до кінця 2023 року.

Відшкодування вкладів

Вкладники збанкрутілих банків незабаром зможуть подати заяву в Дії про відшкодування коштів. В Україні в усіх банках вклади фізичних осіб та фізичних осіб-підприємців перебувають під захистом Фонду гарантування вкладів. Якщо якийсь із банків збанкрутів, вкладники отримують відшкодування в сумі повного розміру вкладу та нарахованих відсотків. Наразі це 1,4 млн рахунків, за якими потрібно повернути 3,2 млрд грн.

Розмитнення авто

Команда Мінцифри продовжує працювати над послугою розмитнення авто в Дії. Наразі лише через розмитнення автівок рівень корупції на митниці становить від $50 млн до $150 млн на рік, кажуть у міністерстві. Цифровізація усуває людський фактор із процесу, а отже, унеможливлює корупційні схеми та хабарі на митниці.

Зміна місця проживання

Через повномасштабну війну запуск сервісу в Дії відтермінували, але вже скоро розпочнеться бета-тестування послуги. Сервіс працюватиме без людського фактора. Коли ви змінюватимете місце проживання, зміна статусу в реєстрі відбуватиметься автоматично.

Перереєстрація авто у разі купівлі-продажу

Більше мільйона українців щорічно купують чи продають авто. Незабаром зробити це можна буде в кілька кліків у Дії за допомогою QR-коду. Продавець та покупець зможуть сформувати договір у застосунку та підписати його після автоматизованих перевірок Головним сервісним центром. Нова послуга значно зекономить час й усуне необхідність відвідувати сервісні центри МВС, стверджують у Мінцифрі.

Документи про освіту

У Дії доступні найнеобхідніші документи — від паспорта до водійського посвідчення. Наша команда також працює над тим, щоб у застосунку були доступні й документи про освіту — атестати та дипломи. Так, можна буде скористатися документами у разі вступу до закладів вищої освіти чи працевлаштуванні.

Застосунком Дія користуються понад 19,2 млн українців. Зараз у застосунку доступні 26 послуг та 14 документів. Серед них — єДокумент, допомога з безробіття, послуги для ВПО, пошкоджене майно, військові облігації, донати на армію тощо.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.