Субота, 23 вересня

Тепер після висновку ВЛК можна в запас

Тепер маючи висновок ВЛК можна звільнятись у запас – про це йдеться у законі N8169, який підписав Президент України Володимир Зеленський – повідомляє UNN

Закон передбачає, зокрема, можливість військовослужбовцям під час воєнного стану після висновку військово-лікарської комісії з переоглядом бути звільненими в запас. Також він передбачає випробувальний термін при прийнятті на військову службу за контрактом.

“Президент Володимир Зеленський підписав закон № 8169, який удосконалює положення Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» в частині порядку виконання громадянами військового обов’язку та проходження ними військової служби та служби у військовому резерві. Серед іншого, тепер військовослужбовці, які під час дії воєнного стану визнані військово-лікарськими комісіями непридатними за станом здоров’я до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців можуть бути звільнені в запас”, – повідомили у Міноборони.

Як повідомляв раніше член комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський, ним також встановлюється випробувальний термін при прийнятті військовослужбовців на військову службу за контрактом. Якщо військовослужбовець не витримав випробувальний термін, – то контракт не украдається.

У документі передбачено осучаснення – приведення у відповідність до сучасних реалій багатьох положень закону про військовий обов’язок і військову службу.

Наприклад, щодо військового патріотичного виховання. Щодо функціонування колишньої системи допризовної підготовки – колишніх «ДТСААФ», які на сьогодні не функціонують.

Як ми повідомляли раніше, тепер військовослужбовець, який не має вищої освіти, однак служить у зоні бойових дій певний час, може отримати офіцерське звання.  

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.