Неділя, 4 червня

Телеканал «Інтер» показав два фільми забороненого в Україні режисера Меньшова

8 березня глядачі могли переглянути його фільми «Любов і голуби» і «Москва сльозам не вірить»

У квітні 2017 року російський режисер передав письменнику Захару Прілєпіну, що зібрав спецбатальйон терористів на Донбасі, мільйон рублів та ноутбук

Телеканал «Інтер» показав у четвер, 8 березня, два фільми забороненого в Україні російського режисера Володимира Меньшова – «Любов і голуби» та «Москва сльозам не вірить», пише zaxid.net.

Зазначимо, що раніше на «Інтері» анонсували показ у Міжнародний день кількох радянських стрічок про кохання та святкового концерту «Поговори зі мною, мамо», прем’єра якого відбулася в 2014 році. Також на телеканалі показували телепрем’єру концерту Світлани Лободи «H2LO», який з аншлагом пройшов у столичному Палаці спорту в 2017 році.

Як відомо, Міністерство культури України за поданням Служби безпеки України внесло до «Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці», двох діячів культури Російської Федерації – поета Іллю Резника і режисера й актора Володимира Меньшова, постановника таких відомих радянських фільмів, як «Москва сльозам не вірить» і «Любов і голуби». Зміни внесено 30 січня 2018 року.

Між тим, ще у 2016 році СБУ заборонила Володимиру Меньшову в’їзд до України. Режисер зазначених стрічок у квітні 2017 року передав одіозному російському письменнику Захару Прілєпіну, що зібрав спецбатальйон терористів на Донбасі, мільйон рублів та ноутбук.

Нагадаємо також, що закон «Про телебачення і радіомовлення» забороняє показ телеканалами аудіовізуальних творів, учасниками яких є фігуранти «Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці».

Раніше повідомлялося, що 22 лютого Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевіркутелеканалу «Інтер» через показ радянських фільмів з учасниками так званого «чорного списку» Міністерства культури. Позапланову перевірку призначено за скаргою громадянина Ковбика, який звернув увагу Нацради на показ «Інтером» фільмів за участі фігурантів Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці: «Вертикаль», «Місце зустрічі змінити не можна», «У пошуках капітана Гранта» за участі Станіслава Говорухіна, «12 стільців», «Кавказька полонянка, або Нові пригоди Шурика» за участі Наталії Варлей, «По вулицях комод водили» за участі Валентини Тализіної.

Нацрада вирішила також звернутися до Державного агентства з питань кіно з приводу обставин видачі прокатних посвідчень на ці фільми та до парламентського комітету з приводу законодавчої колізії: закон «Про телебачення і радіомовлення» забороняє показ радянських фільмів за участі людей з «чорного списку», а закон «Про кінематографію» не забороняє видавати цим фільмам прокатні посвідчення.

За словами члена Нацради Сергія Костинського, «Інтер» – єдиний канал, який транслює радянські фільми.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: