Супрун розвінчала міфи про високий тиск

399

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвінчала популярні міфи про високий артеріальний тиск.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розвінчала популярні серед українців міфи про високий тиск.

Про це вона традиційно написала у своєму Facebook.

За словами Супрун, кожен третій дорослий стикався з проблемою підвищеного артеріального тиску. Через це у дорослих людей зростає ризик розвитку мозкового інсульту, інфаркту міокарда, серцевої або ниркової недостатності.

Щоб уникнути даних наслідків лікарі радять не вірити таким міфам:

  1. Артеріальна гіпертензія – це спадкова хвороба і передається від батьків дітям.

За словами медиків, спадковість дійсно відіграє велику роль у розвитку артеріальної гіпертензії, але не означає 100% ймовірності розвитку захворювання. Здоровий спосіб життя може запобігти розвитку гіпертензії, а періодичний контроль тиску – вчасно виявити проблему.

2. Проблеми з тиском відчувають люди старшого віку, тому молодим не варто турбуватися.

Насправді, хвороба може вражати не тільки дорослих різного віку, але і навіть дітей. Останнім часом спостерігається тенденція до зростання частоти артеріальної гіпертензії серед дітей та молоді, в основному це пов’язано з поширенням ожиріння, нездорового харчування, малорухливим способом життя і шкідливими звичками.

3. Ліки потрібно приймати тільки при поганому самопочутті.

Дана омана дуже поширена і коштує пацієнтам здоров’я, а іноді і життя. Ускладнення гіпертензії (інсульту, інфаркту, ураження нирок, судинної деменції і т.д.) можна запобігти тільки дотриманням здорового способу життя і регулярним медикаментозним лікуванням. щоб нормалізувати тиск, призначені лікарем препарати варто приймати регулярно.

4. Поняття «робочого» тиску

Деякі люди вважають високий тиск нормальним станом, оскільки він не викликає скарг і негативних відчуттів. Однак, це не означає, що лікуватися не потрібно. При відсутності значного дискомфорту і болю постійно підвищений тиск має негативний вплив на серце, судини і нирки, який проявляється з часом.

5.Для успішного лікування досить «прокапали» 1-2 рази в рік

Регулярне лікування хвороби і здоровий спосіб життя сприяють зменшенню ризику серцево-судинних катастроф. Наукових обґрунтувань ефективності методу внутрішньовенного вливання не існує.