США почнуть поставки летального зброї Україні

321
FGM-148 Джавелін
FGM-148 Джавелін

Держдепартамент назвав американську військово-технічну допомогу «повністю оборонною».

США поставлять Україні летальну зброю для того, щоб допомогти Києву в боротьбі з сепаратистами на сході країни, що користуються російською підтримкою, повідомляє Голос Америки.

У спеціальній заяві, випущеній в п’ятницю, Держдепартамент США повідомив, що рішення про розширення військово-технічного співробітництва повністю відповідає політиці «надання допомоги Україні в створенні довгострокових оборонних можливостей для захисту суверенітету і територіальної цілісності» країни.

У заяві також підкреслюється, що «допомога США є повністю оборонною за своєю суттю».

Як уточнив телеканал ABC, загальний обсяг допомоги складе 47 мільйонів доларів, і, в тому числі, буде включати в себе поставку 210 протитанкових ракет і 35 пускових систем. Держдепартамент поки не підтвердив цю інформацію.

Реакція в Москві і Києві

Рішення від надання Україні летальної зброї викликало очікувану реакцію в Москві і в Києві.

Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков заявив, що США «підштовхують (українську владу) до нового кровопролиття», а поява в регіоні американської зброї «може привести до нових жертв».

Українська влада подякували адміністрації США, особливо підкресливши, що зброя, котра поставляється, не буде застосовуватися в «наступальних цілях».

«Американська зброя в руках українських солдат не для наступу, а для відображення (атак) агресора, захисту українських солдатів і цивільних осіб, а також для ефективного самозахисту, – написав англійською президент України Петро Порошенко на своїй сторінці в Фейсбуці. – Це також трансатлантична вакцина проти російського вірусу агресії ».

Президент Дональд Трамп неодноразово заявляв про намір покращити відносини з Москвою, але рішення про постачання озброєнь Києву може перекреслити ці плани.

Раніше в грудні Держсекретар США Рекс Тіллерсон попередив Росію, що протистояння в Україні є головною проблемою у відносинах Вашингтона і Москви.