Середа, 27 вересня

Сьогодні замовники вбивства Катерини Гандзюк отримали максимальні терміни покарання

Сьогодні Дніпровський районний суд міста Києва завершив слухання справи щодо замовників вбивства громадської активістки Катерини Гандзюк. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора України. Організаторами вбивства були тодішній голова Херсонської обласної ради Владислав Мангер (замовник) та його помічник Олексій Левін (організатор), які отримали максимальний термін, який вимагала прокуратура – 10 років ув’язнення. Також вони повинні сплатити потерпілим у цій справі по 5 млн. грн. кожному. Покарання передбачено ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 121 КК України – замовлення та організація вчинення за попередньою змовою групою осіб умисного тяжкого тілесного ушкодження у спосіб, що має характер особливого мучення та спричинив смерть потерпілої Катерини Гандзюк.

Прокурори у суді довели, що на початку липня 2018 року на той час голова Херсонської облради, на ґрунті особистої неприязні, вирішив організувати напад на громадську активістку Катерину Гандзюк. До безпосередньої організації злочину він залучив помічника депутата Херсонської облради. Той, у свою чергу, зустрівся з майбутнім координатором нападу Сергієм Торбіним та запропонував за грошову винагороду залучити виконавців та пособників скоєння злочину.
31 липня 2018 близько 8:45 виконавець облив Катерину Гандзюк сірчаною кислотою поблизу під’їзду її будинку.
На початку серпня 2018 року помічник депутата Херсонської облради, діючи з відома та за дорученням голови облради, під час особистої зустрічі сплатив Торбіну обіцяні для співучасників 4500 доларів США, ще 500 доларів надали раніше як завдаток.
4 листопада 2018 року Катерина померла. 40 відсотків її тіла було уражено хімічними опіками.
У червні 2019 року суд визнав винними та призначив покарання членам групи нападників: Торбіну – 6,5, Грабчуку – 6, Васяновичу та Вишневському – по 4, Горбунову – 3 роки позбавлення волі.
За заздалегідь не обіцяне приховування злочину у жовтні 2020 року суд виніс умовний вирок Ігорю Павловському.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.