Понеділок, 29 травня

Сьогодні до вечора УПЦ МП має забратись з Києво-Печерської лаври

Сьогодні, 29 березня, спливає 20-денний термін, який держава дала Українській православній церкві (московського патріархату) на те, щоб вона виселилась з Києво-Печерської лаври.

Керівництво УПЦ МП публічно заявило, що не покине Лавру, проте, за даними очевидців, московські попи вивезли зі святині у невідомому напрямку ікони та деякі інші цінності. Намісник Києво-Печерської лаври митрополит Павло, відомий під прізвиськом Паша “Мерседес”, вважає, що УПЦ МП має повне право залишитись в Лаврі “до закінчення судового розгляду”. Мається на увазі позов Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври/Чоловічий монастир/УПЦ (МП), в якому вони вимагають визнати недійсною відмову Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” від договору з УПЦ МП. Про цей судовий позов стало відомо лише сьогодні.

Тим часом спеціальна комісія, яку Мінкульт створив, щоб оцінити стан збереження пам’яток на території Києво-Печерської лаври, оприлюднила звіт за підсумками роботи. З’ясувалось, що за той час, поки в Лаврі порядкувала УПЦ МП, там з’явилось 36 новобудов, в тому числі 15 — капітальних, 16 — МАФів та 5 пам’ятників. Щоб було зрозуміло, більшість новобудов — це магазини, складські та виробничі приміщення.

Сумнівно, що всі вони були збудовані з дотриманням необхідної процедури.

Священик Православної церкви України отець Георгій Коваленко в ефірі національного телемарафону наголосив, що в Лаврі знаходився центр управління УПЦ МП.

Чи звільнить нині УПЦ МП Лавру, залишається інтригою дня. На місці працюють знімальні групи телебачення. Також там зібрались, за різними оцінками, десятки або сотні симпатиків УПЦ МП, які виступають проти виселення.

про розвиток подій тут: https://topkyiv.info/news/pczu-stvoryla-monastyr-u-pochayevi

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.