Субота, 2 грудня

Словаччина перетвориться на другу Угорщину для України — експерт

Підсумки виборів у Словаччині свідчать, що Центральна Європа все глибше знаходиться в ніші правого популізму, який нікуди з Європи не йшов, і не помічати яку для нас є геостратегічно недалекоглядним кроком — про це в інтерв’ю нашому виданню розповів голова Центру політичних студій ” Доктрина” Ярослав Божко. “Ці політки є євроскептиками, популістами та проросійськими водночас. Це означає, що в їхніх країнах виник дисбаланс між політиками та виборцями” — зазначив ярослав Божко. За його словами єврооптимісти надто забюрократизовані, натомість словацький виборець потребує прямолінійності, яка зазвичай властива популястам. І вони не трактують таких політтиків, як путіністів.

Водночас тепер тон заявок словацького керівництва стане різкішим щодо України, на зразок угорського: “будуть говорити, що вони багато допомогли Україні, що потрібні якісь переговори, про особливі права для словацької меншини. Однак у практичній площині вони не зможуть сильно впливати, бо залишаються залежними від коштів ЄС” — зазначив Ярослав Божко.

При цьому той факт, що словацька меншина в Україні є доволі малочисешльною і не має місць її компактного проживання, не має жодного значення — вони можуть вимагати прав на навчання словацькою мовою, навіть якщо йдеться про одну дитину. “Для України це є певною проблемою, оскільки розмиває мовне законодавство, зокрема щодо права на навчання російською мовою, що є для нас вкрай небажаним” — зазначив Ярослав Божко.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.