Вівторок, 28 березня

Що з передачею Україні систем Patriot: заява міністра оборони Польщі та реакція командування Повітряних сил ЗСУ

Соцмережі і весь український медіа-простір сьогодні збурила новина, нібито американські системи протиповітряної оборони Patriot уже надійшли в Україну. Про це повідомила низка інтернет-видань з посиланням на заяву міністра оборони Польщі Маріуша Блащака, яку він нібито зробив в інтерв’ю іспанському виданню.

Однак невдовзі Міноборони Польщі цю інформацію спростувало. Нічого подібного, наголосили там, Блащак не казав, а сказав лише, що рішення про передачу Україні «Патріотів» було прийнято завдяки зусиллям Польщі.

Пізніше речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телемарафону підтвердив, що систем Patriot в Україні поки що немає. Але обов’язково будуть. «Безумовно, Patriot буде в Україні, рішення прийнято, люди навчаються. Очікуємо найближчим часом. Дійсно, воно буде, відбудеться», — сказав він.

Зі слів Ігната, українці дізнаються, що Patriot вже в Україні, у двох випадках: коли командувач Повітряних сил Микола Олещук особисто протестує систему, як він це зробив раніше з ЗРК IRIS-T, або ж коли Повітряні сили повідомлять про перший збитий «Патріотом» російський літак.

Ігнат нагадав, що Patriot здатний збивати аеродинамічні цілі на відстані до 150 км, а балістичні ракети — до 40 км.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.