Субота, 2 грудня

Що чекає українців взимку?

Минулорічний опалювальний сезон для українців виявився вельми складним. І причиною цього стали перманентні обстріли енергетичних об’єктів, які здійснювали окупанти. Зараз наближається сезон холодів, і питання його проходження знову постане перед українцями. Що чекати протягом майбутньої зими — наш кореспондент ексклюзивно поговорив з експертом з енергетичних питань Віктором Гальчинським. За його словами “поки триває війна в Україні ніхто не може почуватися в безпеці. Тож і вимкнень електроенергії уникнути не вдасться”.
За словами експерта енергетична ситуація залежатиме від багатьох факторів, одним з перших серед них є робота української ППО. Власне військові ризики є основними у проходженні холодного періоду року — зазначив Віктор Гальчинський. “Робота нашої ППО за період від минулого зимового сезону помітно вдосконалилась. Проблема лише у військових ризиках” — говорить Віктор Гальчинський.

Втім до нового холодного сезону Україна підготувалась, було проведено чимало робіт, однак які саме — про це можна буде говорити лише після завершення війни. У разі критичної ситуації Україна може розраховувати на імпорт електроенергії з Європи, оскільки зараз наші енергосистеми працюють паралельно. “Єдине, імпортна електроенергія суттєво дорожча, тому чимало підприємств віддали перевагу промисловим генеруючим установкам” — пояснив експерт. Крім того зараз стабілізувалась ситуація на ринку, тож навіть люди з невеликим бюджетом можуть собі дозволити придбати техніку, для того, щоб можна було комфортно пережити вимкнення електроенергії.

“Мушу також похвалити наші комунальні підприємства, зокрема водоканали, які подбали про аварійну генерацію на своїх об’єктах. Задяки цьому у минулому сезоні у нас не було масових вимкнень водопостачання та каналізації. Це важливо як для забезпечення комфорту звичайних людей, так і для роботи малого бізнесу. Бо якщо власник невеликого каіе придбав генератор, він все одно не зможе працювати, якщо не матиме вобдопостачання” — зазначив пан Віктор Гальчинський.

Змінились тепер і стандарти до роботи кнритично важливих підприємств. Наприклад телекомунікаційні підприємства повинні мати можливість працювати в автономноиму режимі протягом 3 днів, а банківські установи — 7 днів.  “Якщо ви можете працювати без електрики тиждень, то кількагодинне вимкнення енергії для вас точно не буде проблемою”.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.