Субота, 23 вересня

Рувікі розпочав роботу із крадіжки статей Вікіпедії

У липні на росії розпочав роботу конкурент Вікіпедії – Ruwiki – про це повідомляє англомовна версія Вікіпедії. Керівником нового сайту став Володимир Медейко, який до того очолював Вікіпедію на росії. Також він є депутатом Державної думи від «Єдиної росії».  Щоправда свою роботу нова російська енциклопедія розпочала із копіювання існуючих 1,9 млн. статей у російському розділі Вікіпедії, однак переробили їх відповідно до вимог Кремля.  Зокрема, у статті Рувікі про Україну немає згадок про вторгнення Росії чи міжнародну підтримку опору Києва. Є й інші поступки на користь державної політики росії. Також на новому сайті буде жорстка цензура. У травні пан Медейко заявив, що війна в Україні чинить «безпрецедентний тиск» на модель редагування Вікіпедії з відкритим кодом, додавши: «На мій погляд, механізми Вікіпедії погано справляються з цим тиском».

Російська влада неодноразово штрафувала Вікіпедію за те, що вона не видаляла статті із забороненим вмістом.

Один з останніх штрафів був накладений за відмову видалити, як стверджував Кремль, «неправдиву інформацію» про «спеціальну військову операцію із захисту Донбасу», повідомляє сайт «Известия».

Пану Медейко на невизначений термін заборонено писати на головному веб-сайті Вікіпедії та знято з посади директора Wikimedia Russia у відповідь на його відхід.

Зауважимо, що можливість скопіювати вміст 1,9 млн. статей виникла завдяки дозволу Вікіпедії будь-кому це робити.

Зауважимо, що за кількістю статей    російськомовна версія Вікіпедії є на 7 місці, над створення статей там працює 10500 активних користувачів.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.