Росія заблокувала українські порти в Азовському морі – Мінінфраструктури

429

Десятки суден не можуть зайти і вийти з портів.

Увечері в середу, 28 листопада, Росія фактично заблокувала українські порти Азовського моря Маріуполь і Бердянськ для заходу і виходу суден. Про це повідомив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

«За оперативною інформацією, в очікуванні на вхід в Азовське море знаходяться 18 суден: 4 направляються в порт Бердянськ, 14 – в порт Маріуполь. На вихід з Азовського в Чорне море також стоїть черга: з порту Бердянська не можуть вийти 3 судна з порту Маріуполя – 6. Ще 8 суден стоять біля причалів в портах. Загалом заблокованими стоять 35 суден. Рух здійснюється тільки в напрямку російських портів на Азові. Росія заблокувала українські порти на Азовському морі », – повідомив Омелян.

За його словами, мета Росії – блокування роботи українських портів в акваторії Азовського моря і «витіснення України з її законних територій, закріплених нормами міжнародного права».

Нагадаємо, що, 25 листопада російські кораблі атакували і згодом захопили два українських катери і один буксир, які проходили через Керченську протоку по дорозі з порту Одеси в порт Маріуполя. Кілька українських моряків отримали поранення.

24 захоплених українців звинуватили в незаконному перетині російського кордону і вирішили судити всупереч нормам міжнародного права. Сімферопольський суд відправив їх під арешт.