Субота, 28 січня

Проти великих українських мобільних операторів порушили справи

Справи порушили за ознаками порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції.

Антимонопольний комітет України порушив кримінальну справу проти мобільних операторів «Київстар», Vodafone і lifecell. Про це повідомила державний уповноважений АМКУ Марія Процішен на своїй сторінці в Facebook.

АМКУ передбачає, що операторами було порушено законодавство про захист від недобросовісної конкуренції. Йдеться про чотиритижневий розрахунковому періоді, або про абонентську плату.

«У своїх поясненнях оператори заявили, що законодавством розрахунковий період в один місяць встановлений саме по абонентській платі і вказали, що у них є інший вид плати -” плата за пакет послуг “, тому таке нормативне обмеження не поширюється на їх нові тарифні плани. Так, зокрема, було відзначено, що “підняття плати за послугу має іншу правову природу, ніж абонентська плата”, – написала Процішен.

Однак з’ясувалося, що у внутрішніх наказах операторів щодо умов та порядку надання послуг згадується саме термін “абонентська плата”. Це, як зауважила Процишин, не вписується в логіку пояснень операторів.

“Крім того, окремі оператори навіть у своїй комунікації про введення 4-тижневого розрахункового періоду писали навпроти платежу -” абонплата “”, – написала держуповноважений АМКУ. – З огляду на спірність питання про відповідність принципам добросовісної конкуренції факту встановлення чотиритижневого розрахункового періоду, а також комунікації окремих операторів по реалізації проекту було прийнято рішення про відкриття справ проти компаній “Київстар”, Vodafone і lifecell за ознаками порушення законодавства про захист від недобросовісної конкуренції ».

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.