Понеділок, 29 травня

Порошенко зробив різку заяву у відповідь на критику МВФ українських законів

Раніше МВФ піддав критиці законопроект Порошенка про антикорупційний суд

Президент України Петро Порошенко заявив, що міжнародні донори, серед яких є і Міжнародний валютний фонд (МВФ), не можуть диктувати Україні закони, пише zaxid.net.

«Спроби донорів брати участь в призначеннях суддів (ще не створеного антикорупційного суду) шкодить суверенітету України», – сказав він в інтерв’ю американській газеті Financial Times, повідомила «Економічна правда».

Президент зазначив, що вимоги Міжнародного валютного фонду і Венеціанської комісії, щоб міжнародні донори мали вплив на відбір кандидатів на посади суддів антикорупційного суду, порушують суверенітет України.

«Якщо хтось може уявити, що міжнародні донори будуть формувати українські суди, то це суперечить Конституції», – сказав Порошенко.

Президент заявив, що готовий підписати свій закон про антикорупційний суд, який Верховна Рада наразі ухвалила в першому читанні, якщо він відповідатиме Конституції України.

Крім того, Порошенко зазначив, що реформи тривають, незважаючи на передвиборчий період. Він навів приклад освітньої та пенсійної реформ, а також реформи охорони здоров’я. Проте він визнав, що багато українців, які зіткнулися зі зростанням цін через девальвацію і попередні підвищення цін на газ, яких вимагав МВФ, не відчувають ефекту від реформ.

Як відомо, 22 грудня 2017 року проект закону про Вищий антикорупційний суд від президента Петра Порошенка зареєстрували у Верховній Раді. Також у парламенті зареєстровані 4 альтернативні законопроекти від депутатів.

Низка міжнародних партнерів України виступили з жорсткими вимогами до Києва через президентський законопроект. Зокрема, Міжнародний валютний фонд заявив, що президентський законопроект суперечить зобов’язанням України. Крім того, законопроект також розкритикували Світовий банк, Євросоюз та антикорупційна організація Transparency International.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.