п`ятниця, 24 березня

Польща хоче платити українцям, які будуть давати свідчення проти УПА

Польський Сейм схвалив створення нового інституту

В кінці 2017 року польський Сейм проголосував за створення “Інституту солідарності і звитяги”, який буде займатися вивченням життя польських громадян, які стали жертвами військових злочинів і злочинів проти миру і людства.

Про це розповів львівський історик Остап Козак в групі “Українські меморіали” в соціальній мережі Facebook, пише “РБК-Україна“.

На думку історика Остапа Козака, створення цього інституту – це створення механізму втручанням у внутрішні справи України, так як один з напрямків, який може стати центральним у цьому інституті –це підтримка тих українців, які рятували поляків від УПА.

“У Польщі створено новий інституційний механізм втручання у внутрішні справи України. Днями польський Сейм створив “Інститут солідарності і мужності” з бюджетом 75 млн. злотих. Основне його завдання – вшановувати українців, які рятували поляків від УПА. Це дуже тривожний прецедент, адже під дахом інституту буде проводитися відверта антиукраїнська пропаганда в самій Україні і спричинить розкол в суспільстві. Таким чином запускається механізм втручання у внутрішні справи України. Вважаю, що його діяльність у нас повинна бути заборонена”, – написав Остап Козак.

Скріншот посту (facebook.com/Украинские меморіали)

Скріншот посту (facebook.com/Украинские меморіали)

На даний момент невідомо, куди підуть кошти, виділені на створення інституту – 75 мільйонів злотих.

“Крім необхідності говорити правду про трагічні події минулого, є обов’язок цінувати людей, які рятують поляків і часто оплачують своє життя за себе та свої родини. Ми також хочемо зазначити поляків, які рятують своїх співгромадян. Необхідно оцінити тих, хто став свідком правди про злочини польської нації чи допоміг прийти до неї – часто наражаючи на себе репресії. У нас є несплачений борг вдячності цим людям. Ми хочемо віддати належне їм. Ми повинні пам’ятати тих, хто часто захищав втікачів від нелюдських земель у далеких куточках світу”, – так польські депутати пояснили створення нового інституту газеті Wyborcza.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.