Понеділок, 25 вересня

ПЦУ остаточно перейшла на Новоюліанський календар

Помісний Собор ПЦУ, який 27 липня відбувся у Софії Київській, остаточно схвалив перехід на Новоюліанський календар з 1 вересня цього року, зберігаючи за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий (юліанський) календар. Про це повідомляє офіційний сайт церкви. Також на Соборі було засвідчено бажання і готовність нашої Помісної Церкви вести діалог, мета якого – досягнення єдності українського Православ’я навколо Київського престолу на засадах Томосу про автокефалію та згідно з принципами, які раніше вже були подані Архієрейським Собором.

Раніше про перехід на Новоюліанський календар оголосила УГКЦ. Мукачівська греко-католицька єпархія з 1 вересня переходить на Григоріанський стиль.

Також раніше ВРУ змінила дати 3 офіційних свят, дати яких співпадають з церковними святами: 25 грудня – Різдво Христове (замість 7 січня); 15 липня – День Української Державності (замість 28 липня) (цей день збігається з датою вшанування пам’яті видатного державотворця святого рівноапостольного князя Київського Володимира Великого); 1 жовтня – День захисників і захисниць України (замість 14 жовтня) (пов’язане з українськими військовими традиціями вшанування Дня Покрови Пресвятої Богородиці).

Новоюліанський календар використовують дев’ять із 15 помісних православних церков у світі, а також кілька парафій Православної церкви України. Новоюліанський календар до 2800 року збігатиметься з григоріанським, за винятком пасхалії, що збігається з календарем юліанським.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.