Олег Сенцов припинив голодування

194

У Кремлі підтвердили, що Сенцов припинив голодування.

Раніше інформація про припинення Сенцова голодування з’явилася в російських ЗМІ.

У Кремлі підтвердили інформацію про те, що незаконно засуджений в Росії український режисер Олег Сенцов припинив голодування.

Про це після розмови з головою ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини Михайлом Федотовим розповіла уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денисова.

«Він заявив, що володіє інформацією від керівництва Федеральної служби виконання покарань РФ про те, що Олег Сенцов написав заяву про відмову від голодування. Причини російський чиновник не знає. Зараз українець зустрічається з адвокатом в колонії Лабитнангі », – написала Денисова.

Пізніше вона додала, що припинення Сенцовим голодування може означати, що він знаходиться в критичному стані – «практично за межею».

«У РФ тільки словесно, без медичних довідок запевняли, що стан його здоров’я задовільний. Неправда. Вони б його тоді не “вмовляли” припинити голодування і постійно не тиснули б на політв’язня психологічно. З такими цілями, з такою силою волі, відданістю і щирою українською позицією людина не могла здатися », – заявила Денисова.

За словами омбудсмена, процес виходу з голодування для Сенцова буде ще більш складним і страшним, ніж саме голодування. І, на переконання Денісової, в РФ не забезпечують йому належного медичного супроводу.

«Я вимагаю, щоб йому надали кращих незалежних медичних фахівців, які проведуть його повний медичний огляд. Я хочу бачити висновок про стан здоров’я Олега Сенцова. Крім цього, саме професійні фахівці-дієтологи повинні розробити схему виходу з голодування. Цих лікарів ми можемо привезти з України або Європи. Я вимагаю від РФ прискорити процес мого допуску до Олега Сенцова. Мені треба особисто переконатися, що його життю зараз нічого не загрожує », – зажадала Денисова.

Адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе підтвердив, що його підзахисний припинив голодування.

Видання «Новий час» опублікувало лист Сенцова, яке він надав адвокатові.