п`ятниця, 1 грудня

Нова загроза на Запорізькій АЕС: Обстріл призвів до блекауту та ризиків для ядерної безпеки (оновлено)

Сьогодні рано зранку остання високовольтна лінія електропередачі, яка живила Запорізьку атомну електростанцію, була відключена через обстріл російськими військами. Це призвело до нового блекауту на станції, вже сьомого з часу її окупації.

Запорізька атомна електростанція втратила зовнішнє живлення, яке необхідне для роботи систем охолодження ядерного палива. На щастя, станція автоматично перейшла на аварійні дизель-генератори, але у них є лише обмежений запас палива, якого вистачить на 10 днів. Ця ситуація створює серйозні загрози ядерній і радіаційній безпеці станції.

Оператор українських атомних електростанцій НАЕК «Енергоатом» закликав негайно повернути Запорізьку АЕС під свій повний контроль, щоб забезпечити на ній нормальну роботу та відновити безпеку. Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі також висловив своє занепокоєння щодо ситуації на станції і закликав до її захисту. «Ми повинні домовитися про захист станції зараз; така ситуація не може продовжуватись», — наголосив він.

Ця інформація є надзвичайно важливою, і ми сподіваємось, що будуть вжиті необхідні заходи для забезпечення безпеки та нормального функціонування Запорізької атомної електростанції. TopKyiv слідкуватиме за розвитком ситуації та повідомлятиме читачів про все важливе.

Новину оновлено 22.05.2023 о 13:34. Роботу високовольтної лінії електропередачі, яка живить Запорізьку АЕС, вдалося відновити. Станція переходить на живлення від української енергосистеми, повідомили в НЕК «Укренерго».

Читайте також: 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.