Найкращі українські мультфільми

250

1. Жив-був пес (1982).

Мультиплікаційний фільм режисера Едуарда Назарова, створений за мотивами української народної казки «Сірко». Спочатку текст мультфільму був російськю мовою, а пісні – українською. 2012 року його повністю доозвучили українською. Над сценарієм мультика режисер працював цілий рік. Акторами оригінального озвучення виступали: Едуард Назаров – оповідач, Георгій Бурков – Пес, Армен Джигарханян – Вовк. Мультфільм посів перше місце на V міжнародному кінофестивалі казкових фільмів у Данії в 1983 році.

Жив-був пес (1982).

2. Козаки (1967-2008).

Серія мультиплікаційних фільмів режисера Володимира Дахна.

Це історія про трьох запорозьких козаків: Бурмила, Коротуна та Силача (за сценарієм мають імена Грай, Око і Тур). Кожної серії герої потрапляють у неймовірні пригоди, зустрічаються з цікавими людьми, потрапляють у різні країни та епохи. До збірки мультфільмів про козаків увійшли 10 серій (Як козаки куліш варили, Як козаки у футбол грали, Як козаки наречених визволяли, Як козаки сіль купували, Як козаки олімпійцями стали, Як козаки мушкетерам допомагали, Як козаки на весіллі гуляли, Як козаки інопланетян зустрічали, Як козаки в хокей грали, Як козак щастя шукав, Як козаки із турками воювали). У всіх серіях присутнє аранжування українських народних пісень. За мотивами мультсеріалу розроблена серія відеоігор для дітей.

3. Пригоди капітана Врунгеля (1979).

Мультсеріал режисера Давида Черкаського, створений за сюжетом однойменної повісті Андрія Некрасова.

Це історія про капітана, який бере участь у міжнародній вітрильній регаті. Саме там ми чуємо відомий вислів «Як корабель назвеш, так він і попливе». У Врунгеля яхта мала символічну назву «Біда». Ролі в мільтфільмі озвучували: Зиновій Гердт (Врунгель), Євген Паперний (Лом, Шеф), Георгій Кишко (Фукс), Григорій Шпігель (Агент 00Х), Семен Фарада (Джуліко Бандито), Олександр Бурмистров (Де Ля Воро Гангстерито), Едуард Назаров (Капітан Чорної Каракатиці), Вініамін Смєхов (Адмірал). Композитор мультфільму – Георгій Фіртич.

3. Пригоди капітана Врунгеля (1979) – мультсеріал режисера Давида Черкаського, створений за сюжетом однойменної повісті Андрія Некрасова.4. Острів скарбів (1986).

Двосерійний мультиплікаційний фільм із вставками кінематографічних музичних кліпів за мотивом однойменного роману Р.Л.Стівенсона.

Режисер мультфільму – Давид Черкаський, сценарист – Юрій Аліков. Ролі озвучували: Борис Вознюк (Сквайр Трелоні), Георгій Кишко (Джим), Євген Паперний (Доктор Лівсі), Віктор Андрієнко (Капітан Смойлетт), Армен Джигарханян (Джон Сильвер), Юрій Яковлєв (Бен Ганн), Валерій Чигляєв (пірати).

Острів скарбів (1986)

5. Як Петрик П’яточкин слоників рахував (1984).

Весела історія про непосидючого рудоволосого хлопчика, який уві сні потрапляє до Африки і стає вихователем слоненят.

Режисер мультфільму – Олександр Вікен. Історії про Петрика П’яточкина виходили на папері : «Петя Пяточкин и Дед Мороз», «23 обиды Пети Пяточкина», «Любовь и 17 страданий Пети Пяточкина». Всі ролі в мультфільмі озвучила Наталя Рожкова.

Як Петрик П’яточкин слоників рахував (1984)

6. Капітошка (1980,1989)

Мультиплікаційний фільм сценаристки Наталі Гузєєвої, який складається з двох серій: «Капітошка» та «Капітошко, повертайся!». Це історія про дружбу веселої краплинки чистого літнього дощу та Вовченяти. Там, де з’являється Капітошка, розпускаються квіти, листя і трави. Саме Капітошка приносить дружбу у будинок Вовченяти і допомагає йому зрозуміти, хто він є насправді. Ролі озвучували Людмила Ігнатенко та Богдан Бенюк.

Капітошка (1980,1989)

7. Історія про дівчинку, яка наступила на хліб (1986)

Історія за мотивами казки Ганса Христіана Андерсена. Головна героїня – дівчинка Інге, яка була покарана за те, що наступила на хліб. Режисер мультфільму Алла Грачова.

7. Історія про дівчинку, яка наступила на хліб (1986)

8. Таємниця країни суниць (1973)

Мультфільм режисерів Алли Грачової та Костянтина Чикіна, створений за однойменною казкою Радія Полонського. Це історія про двох дітей, які потрапили у казкову країну суниць, де живуть незвичайні люди та відбуваються цікаві події. Ролі озвучували: Ліна Будник, Л. Ігнатенко, Людмила Козук, В.Коршун.

8. Таємниця країни суниць (1973)

9. Лікар Айболить (1984-1985)

Мультфільм режисера Давида Черкаського про лікаря, який може вилікувати будь-яку тваринку та комашку. Мультфільм створений за однойменною повістю Корнія Чуковського. Ролі в мультику озвучували: Зиновій Гердт (лікар Айболить 1,4 серії), Сергій Юрський (Лікар Айболить 2-3,5-7 серії), Марія Миронова (Варвара), Євген Паперний («Одноокий»), Георгій Кишко (Бармалей, Гіпопотам, розбійники), Олександр Бурмистров (Ведмідь, Гіпопотам), Семен Фарада (Бармалей), Всеволод Абдулов (папуга Карудо), Віктор Андрієнко (Крокодил, «Одноокий»). У Бердянську, до речі, встановлено пам’ятник Лікарю Айболитю.

9. Лікар Айболить (1984-1985)

10. Як песик і кошеня мили підлогу (1977)

Анімаційний фільм режисера Алли Грачової. Це історія про двох друзів – собачку і кошеня, які виявили на ганку будинку брудні сліди й почали їх прибирати.

10. Як песик і кошеня мили підлогу (1977)