Четвер, 21 вересня

Міністерство освіти вимагає від вчителів повернути 6500 грн. допомоги, яку виплатили на початку війни

Міністерство освіти та науки згадало про 6500 грн. допомоги, які освітяни отримали на початку російського вторгнення. Заклади, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, отримали лист про необхідність повернення співробітниками бюджетних коштів, виплачених їм навесні 2022 року в межах програми «єПідтримка» — про це повідомляє прес-служба міністерства.

Програма «єПідтримка» на початку повномасштабного вторгнення була швидким рішенням уряду, щоб надати допомогу громадянам у зв’язку із втратою частини заробітної плати (доходу), робота (економічна діяльність) яких була тимчасово зупинена внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

Серед умов надання виплати було чітко зазначено, що допомога надається особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту) і не є бюджетними установами, фондами загальнообов’язкового державного страхування. Працівники сфери освіти не підпадали під цю категорію, адже вони не втрачали роботу і продовжували отримувати заробітну плату з бюджету. Попри це деякі з них подали заявку на виплату 6500 грн через програму «єПідтримка». 

Зараз Урядом ініційовано повернення неправомірно отриманих коштів працівниками бюджетних установ, зокрема і зі сфери управління Міністерства освіти і науки України. Тому МОН надіслало інформаційні листи керівникам закладів, установ, підприємств, що належать до сфери його управління, про необхідність повернення коштів співробітниками.

Згідно з інформацією Мінекономіки, станом на 29.06.2023 кошти не повернули 3247 працівників бюджетних установ сфери науки і освіти.

Тим часом адвокат Ростислав Кравець в ефірі Єдиного марафону пояснив, що жодних правових підстав повертати кошти працівникам бюджетної сфери немає, оскільки йдеться про помилку, яка була допущена саме державними органами. Він зазначив, що справді, ці кошти не були призначені для працівників бюджетної сфери, однак додаток Дія, через який вони оформляли заявку на ці кошти, не розрізняв інтересантів за сферою діяльності та нараховував їм кошти. «За законом держава не має права вимагати повернення цих коштів та не має жодних перспектив у ймовірному судовому процесі» — розповів юрист. За його словами вже пропущено терміни подання такої заяви. Друга причина – громадяни нікого не обдурювали у момент подання заявки, не підроблювали документів, не чинили інших порушень. «Їм просто мали відмовити у виплаті, тож єдине, що зараз можуть робити державні органи – лякати освітян та інших бюджетників, яким так само могли виплатити ці кошти».

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.