Понеділок, 6 лютого

“Масочний” режим і заборона на прогулянки в парках: в Україні знову збираються посилити карантин. Перелік заборон

Кабмін планує обмежити кількість людей на вулицях і заборонити перебування в громадських місцях без маски або респіратора.

В Україні можуть ще сильніше посилити карантинні заходи для стримування спалаху COVID-19 на території країни. Питання про введення більш жорстких обмежень обговорюється як в Офісі президента, так і в Кабінеті міністрів.

Так, на нараді у президента Володимира Зеленського обговорювали можливість введення «масочного режиму» з 6 по 24 квітня і обмеження кількості людей на вулиці. Оскільки саме на Великодні свята очікується пік захворюваності коронавірус.

Також для запобігання поширенню коронавірусу влада провела переговори з усіма телевізійними групами з приводу трансляції великодніх богослужінь. Поки що тільки три телеканали не дали відповідь щодо таких показів, але переговори з ними тривають.

Кабінет міністрів також збирається ввести більш жорсткі обмеження на час карантину по всій території України. Про це говорили на засіданні Кабміну в середу, 1 квітня.

Йдеться про внесення змін до постанови № 211 «Про запобігання поширенню на території України на гострі респіраторні хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2». Прийняти ці зміни повинні вже найближчим часом.

«З метою запобігання поширенню коронавирусной хвороби пропонується ввести ефективну комбінацію профілактичних медикаментозних заходів, серед яких: домашня ізоляція, соціальне дистанціювання осіб у віці старше 60 років, обмеження відвідування парків і зон відпочинку та інше», – сказав на засіданні уряду глава МОЗ Максим Степанов.

Серед іншого, Кабмін збирається на час дії карантину ввести заборону на:

  • перебування в громадських місцях без одягненої маски або респіратора;
  • переміщення групою більш ніж по двоє людей, крім випадків службової необхідності і супроводу дітей;
  • перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу дорослих;
  • відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових і прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією людиною і в разі службової необхідності;
  • відвідування спортивних і дитячих майданчиків;
  • проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, в яких бере участь понад 10 осіб. Виняток – заходи, необхідні для забезпечення роботи органів державної влади і органів місцевого самоврядування.

Відзначимо, що деякі з цих обмежувальних заходів вже введені місцевою владою. Наприклад, в Києві вже заборонено виходити на дитячі та спортивні майданчики.

«Всі інші нововведення будуть оброблені з урахуванням пропозицій Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Людмили Денисової і профільних міністерств і відомств», – додали в Кабміні.

Як повідомили в МОЗ, рішення про посилення карантинних заходів вжито 1 квітня з доопрацюванням до 2 квітня.

«Ми хочемо ввести ефективну комбінацію профілактичних медикаментозних заходів: домашня ізоляція, домашній карантин і соціальне дистанціювання людей у віці від 60 років. Також пропонуємо обмежити відвідування парків і зон відпочинку, забезпечити зупинку громадського транспорту. Разом з цим ми уточнюємо перелік випадків, коли не застосовуються обмеження, передбачені карантинними заходами », – заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

 
Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.