Київських журналісток затримали в аеропорту Кіпру через відсутність готівки

377

Дівчатам довелося провести три доби в камері для затриманих.

Столичні журналістки Юлія Дичук і Поліна Фоменкова провели три доби в камері для затриманих в кіпрському аеропорту «Ларнака». Дівчат не пустили в країну з-за відсутності готівки. Про це розповіла Юлія на своїй сторінці в Facebook.

Все почалося з того, що подруги вирішили відправитися у відпустку: купили недорогі квитки на Кіпр у популярного лоукостера, спланували маршрут Ларнака – Лімассол – Пафос – Айя-Напа- Ларнака, забронювали готелі у всіх пунктах.

На паспортному контролі в аеропорту «Ларнака» офіцер попросив у Юлії надати зворотний квиток і здивувався кількості заброньованих готелів.

«Паспортний контроль в Ларнаці. Спочатку офіцер запитує про зворотний квиток. Показую в додатку на телефоні. З його точки зору зрозуміло, що нічого не зрозуміло. Намагаюся пояснити, що з квитком все нормально, він просто без чек-ін, тобто це буде можливо тільки за добу до вильоту. Далі – бронь готелю. Даю п’ять листів з маршрутом, про який писала вище. На що бачу ще більше незрозумілий погляд і питання: «Ви що, не знаєте, де будете жити? Навіщо так багато готелів? Ну і гроші. У мене кредитка, і дрібниця готівкою на автобус », – розповіла Юлія.

Після чого дівчину провели в кімнату для допитів. Крім Юлії, там виявилася ще одна туристка з України. Однак і там відповіді дівчини не переконали офіцерів в туристичній меті її візиту – журналістку помістили в камеру в центрі для затриманих. Через деякий час в камері виявилася і подруга Юлії Поліна.

Туристок в аеропорту «Ларнака» затримали в суботу, 1 грудня, а відправити назад в Україну повинні були найближчим рейсом – у вівторок, 4 грудня. Таким чином, дівчата провели в камері три доби.

«Нас годують. У нас є доступ до інтернету. Гаджети на зарядку віддаємо в кабінет офіцерів. Воду приносять по дзвінку. На вулицю не відпускають. Вікон немає », – розповіла Юлія.

На своїй сторінці в Instagram дівчина розповіла, що у кіпрських прикордонників є строгі правила: заброньовані готелі повинні бути оплачені і у туристів обов’язково повинні бути готівкові гроші.