п`ятниця, 8 грудня

Київ відстає в процесі декомунізації

При цьому декомунізація України фактично завершена.

Декомунізація в Україні в контексті позбавлення символів тоталітарного режиму фактично завершена. Відстає в цьому процесі тільки Київ. Про це в інтерв’ю для «Радіо Свобода» розповів глава Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович.

«У нас відбулося перейменування населених пунктів – близько тисячі. Це майже все. Кажу, що майже, тому що після перейменування виявилися 9 або 10 неочевидних комуністичних назв, проте вони підпадають під дію закону про декомунізацію », – пояснив В’ятрович.

«На жаль, відстає в цьому питанні столиця України Київ, де до сих пір залишаються ті символи, які повинні бути демонтовані. Йдеться про пам’ятник Щорсу, який повинен бути вилучений  з публічного простору », – додав він.

В’ятрович наголосив, що в Україні демонтовано практично всі пам’ятники Володимиру Леніну.

«Пам’ятників близько 2500. Не тільки Іллічу, а й іншим комуністичним вождям. Але ми не можемо сказати, що це точно все, тому що значна частина цих пам’яток просто не знаходиться ні на яких обліках. Це може бути пам’ятник на території якогось заводу, про який вже ніхто не пам’ятає, на території якогось села, про який ніхто не пам’ятає. Відповідно ми можемо реагувати тільки за фактом виявлення цих пам’ятників. З тих пам’ятників, що ми знали, комуністичних, зокрема Леніну, вже немає », – розповів В’ятрович.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.