Неділя, 2 квітня

Київ лідирує в Україні за кількістю скарг на порушення Закону про мову

Протягом січня-лютого 2023 року на адресу Уповноваженого із захисту державної мови надійшло 455 звернень громадян про порушення Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Найбільше — з Києва — 159 звернень.

Про це мовний омбудсмен Тарас Кремінь повідомив на Facebook.

На другому місці після столиці зі значним відривом йде Одеська область — 66 звернень про порушення Закону про мову. Далі — Харківська (47 звернень), Дніпропетровська (42), Миколаївська (24) та Київська (20) області. 8 скарг надійшло з Полтавської області, по 7 — з Сумської, Запорізької, Львівської та Житомирської, по 5 — з Чернігівської та Вінницької, по 4 — із Черкаської та Кіровоградської, по 3 — з Чернівецької, Волинської та Хмельницької областей, 2 звернення з Донецької області, з Тернопільської, Луганської та Закарпатської — по 1. з інших областей звернень громадян не надходило, у 28 випадках регіон заявника встановити не вдалося.

Найбільше порушень — 60% — стосуються використання української мови у сфері обслуговування споживачів.

Так, 192 звернення стосуються відсутності української версії сайтів інтернет-магазинів та веб-сайтів, через які здійснюється обслуговування споживачів, 81 звернення – порушення безпосередньо під час обслуговування.

«Залишається проблема з дотриманням вимог законодавства щодо мови інформації для загального ознайомлення», — зазначено у публікації Тараса Кременя. За 2 місяці 2023 року надійшло 31 звернення громадян щодо зовнішньої реклами та вивісок.

13 звернень громадян надійшло щодо порушення законодавства про державну мову педагогічними та науково-педагогічними працівниками закладів дошкільної, загальної середньої та вищої освіти.

Щодо порушення Закону у сфері охорони здоров’я під час надання послуг окремими медиками в лікарнях, діагностичних центрах та сімейних амбулаторіях, а також отримання інформації від лабораторних центрів недержавною мовою повідомили 5 громадян.

Кремінь повідомив, що за результатами розгляду звернень громадян з метою усунення та недопущення в подальшому порушення законодавства про державну мову він вжив заходів реагування, в т.ч. проведення державного контролю та накладення на порушників санкцій, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення. Про результати заходів реагування пообіцяв повідомити додатково.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.