Субота, 2 грудня

“Ця війна є подоланням колонізації” – журналіст Остап Дроздов

Колонізація України виявилась успішною, саме тому тепер так складно відбувається процес деколонізації, а чимало наших співвітчизників захищають комуністичні та імперські символи та маркери, як от памятник Пушкіну у Києві, чи назву міста Червоноград. І одне, і друге сприймається ними як своє, рідне – про це розповів нашому кореспондентові журналіст Остап Дроздов.

 

Приводом для розмови стала нещодавня Постанову КМУ про  позбавлення статусу охоронюваних обєктів памятників Щорсу та Пушкіну у Києві, а також нещодавнє електронне голосування у Червонограді стосовно перейменування міста. Більшість червоноградців проголосувало за те, щоб залишити теперішню назву міста, навіть попри те, що вона зявилась у комуністичні часи.

 

«Без деколонізації війна має мало сенсу. Чим довше триває війна, чим довше люди в неї затягнуті, наростає внутрішня агресія чи внутрішня втома, махання рукою на концептуальні речі. З цивілізаційної точки зору ця війна і є подоланням колонізації» — зазначив Остап Дроздов.

 

За його словами протягом тривалої колонізації люди просто звикли до тих памятників та вулиць та сприймають їх як щось своє, рідне. А будь-яку дію стосовно них сприймають як вихід із зони комфорту, мовляв: а кому воно заважає?

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.