Четвер, 21 вересня

Коломойського можуть видати США

Американці хотіли б отримати Ігоря Коломойського, і у перспективі така екстрадиція можлива. Про це розповів в інтервʼю нашому кореспонденту політичний консультант Ярослав Божко, коментуючи підсумки візиту Ентоні Блінкена до Києва. За його словами, візит Блінкена слід розглядати як підготовку до майбутнього візиту Зеленського до США на Генеральну Асамблею ООН. Візит заплановано на вересень, в його рамках має відбутись і зустріч з американським президентом Джо Байденом.

«Зазвичай в рамках підготовки до зустрічі перших осіб відбуваються зустрічі рангом нижче. І головною тут є зустріч Ентоні Блінкена з Дмитром Кулебою», — зазначив експерт. Також він наголосив, що цей візит не є інспекційним, як заявляли журналісти: «Інспектор – це одна з найнижчих посад в чиновницькій єрархії. Для інспекційної роботи є посольства та численні антикорупційні грантові організації,– говорить Ярослав Божко. – Це, швидше, звірка компасів».

При цьому інтерес американців – бачити прогрес у антикорупційних діях українського уряду. Показником цього став і арешт Ігоря Коломойського, і заміна міністра оборони, яка сталась якраз напередодні візиту. «Треба було показати, що управлінські рішення приймаються швидко, не чекаючи рішень суду», — зазначив Ярослав Божко.

 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.