Президент Росії Володимир Путін заявив про готовність передати Україні військові кораблі і авіатехніку з окупованого Криму.
Про це він сказав на зустрічі з керівниками друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств РФ, передає УНІАН.
“Користуючись нагодою, що називається, хочу сказати, ми готові продовжити цей процес: готові передати військові кораблі України, в Криму ще є, готові передати авіаційну техніку, бронетехніку. Правда, вона знаходиться вся в такому жалюгідному стані, але це вже не наша справа, вона в такому практично й була, за ці роки ніким не обслуговувалася, звичайно”, – сказав він.
Путін зазначив, що мова йде про десятки кораблів і бойових літаків.
“Що стосується кораблів, думаю, буде краще, якщо українські військовослужбовці приїдуть та їх заберуть. Ми готові допомогти їм здійснити транспортування до Одеси”, – заявив він.
За його словами, в Криму є значний запас боєприпасів, що не підлягають транспортуванню, а тільки утилізації. Тому глава РФ розповів про готовність запросити українських військових, щоб вони взяли участь в цьому процесі.
В Україні відповіли на пропозицію Путіна. Про це на своїй сторінці у Facebook заявила віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко.
“Крим за кораблі не продаємо, не здає і не міняємо. Так, це наші кораблі, вкрадені Путіним. Доведені до жахливого стану, як і сам Крим, окупантами. Все, до чого торкається рускій мір, стає непридатним. Ми повернемо Крим, і всю українську власність там, зокрема, і кораблі. Як і Донбас”, – написала вона.
Також в Держдумі також розповіли, в якому стані перебуває український флот в Криму.
Пізніше командувач військово-морськими силами Ігор Воронченко спростував слова Путіна і заявив, що практично вся військова техніка, яка залишалася на території окупованого Росією Криму, була відремонтована.
У свою чергу прес-секретар Путіна заявив, що своєю заявою глава Кремля хотів “зрушити українське політичне врегулювання з мертвої точки”.
При цьому пісків назвав ініціативу Путіна “жестом доброї волі”
Путін також заявив, що ситуація на Донбасі набуває ознак замороженого конфлікту. За його словами, в цьому Росія не зацікавлена. До того ж, він вважає, що відносини з Україною нормалізуються тільки після вирішення конфлікту на сході країни.
Як повідомляв “Обозреватель”, раніше Росія розмістила в тимчасово окупованому Севастополі другий дивізіон зенітно-ракетного комплексу С-400, який нібито буде контролювати повітряний простір над Чонгар і Вірменському на кордоні з материковою Україною.