Понеділок, 29 травня

До Києва прибули віце-канцлер Німеччини і генсек Ради Європи (оновлено)

Україна сьогодні зустрічає двох поважних іноземних гостей. Перший — це віце-канцлер Німеччини Роберт Габек, який за сумісництвом є міністром економіки. Другий гість — генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич.

Роберт Габек відвідав Україну вперше з початку повномасштабної війни. Його візит попередньо не анонсували. Разом з віце-канцлером до Києва приїхала нечисленна делегація представників німецького бізнесу, в тому числі президент Федерації німецької промисловості (BDI) Зігфрід Руссвурм.

Під час поїздки в Україну Габек, за його ж словами, хоче обговорити питання співпраці України і ФРН в енергетичному секторі та дати українцям надію на післявоєнне відновлення країни. Він додав, що «інвестиційні рішення вже ухвалені або мають бути ухвалені».

Інша ціль візиту генсека Ради Європи. Марія Пейчинович-Бурич прибула, щоб обговорити покарання для російських військових злочинців.

«Рада вітати генерального секретаря Ради Європи Марію Пейчинович-Бурич у Києві. Подякувала за ініціативу Ради Європи щодо створення Реєстру збитків, завданих російською агресією. Ми обговорили подальші кроки, необхідні для відновлення справедливості та притягнення до відповідальності російських воєнних злочинців», — прокоментувала зустріч з генсеком РЄ перша заступниця глави МЗС України Еміне Джапарова.

Разом з президентом Володимиром Зеленським Роберт Габек і Марія Пейчинович-Бурич відвідали деокуповане село Ягідне на Чернігівщині. Як відомо, під час окупації 370 із 400 мешканців цього села рашисти тримали у підвалі площею менше 200 кв. метрів. Там селяни провели 27 днів. Одинадцять людей загинуло. Живі писали імена загиблих на стінах, щоб не забути. А діти писали рядки Гімну України. 

Відтак делегація провідала українських військових, які лікуються у військовому госпіталі в Чернігівській області. 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.