Неділя, 2 квітня

Буданов розповів, коли почнеться великий наступ росіян, коли і як закінчиться війна, чи зайдуть ЗСУ на територію РФ

Великий наступ росіян, якого так всі боялися, насправді вже розпочався, просто він виявився не таким страшним, як можна було очікувати.

Про це в інтерв’ю Forbes заявив глава Головного управління розвідки Кирило Буданов.

«Великий наступ Росії, який вони мають на меті, вже триває. Але він так триває, що не всі це навіть бачать – такої якості цей наступ», — сказав Буданов.

За його словами, зараз росіяни поставили собі завдання вийти до 31 березня на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей, проте їм це, переконаний глава ГУР, не вдасться.

Вирішальні бої у війні, за оцінками Буданова, відбудуться із середини і до кінця весни. І це буде переломний момент.

Буданов не відповів прямо на запитання журналіста, коли закінчиться війна, але, провівши аналогію з футболом, сказав, що ми зараз перебуваємо на 70-ій хвилині матчу і рахунок цього матчу 1:1. Закінчиться ж війна виходом українських захисників на міжнародно визнані кордони України станом на 1991 рік.

При цьому не виключено, що ЗСУ на цьому зупиняться, адже, як наголосив керівник української розвідки, слід створити умови для зони безпеки навколо кордону України — демілітаризовану зону 40 км або 100 км вглиб Росії, де не буде жодних озброєнь і яка буде під нормальним контролем, щоб, у разі чого, Україна завжди мала час на реагування.

«Щоб ви правильно зрозуміли мою логіку. Чи йти нам далі — питання не до мене, а створити зону безпеки навколо кордону — необхідність. Є багато варіантів, як досягти цієї мети», — сказав Буданов.

Відповідаючи на запитання про три найбільші поразки і перемоги України у цій війні, глава ГУР сказав, що найбільшими перемогами було відкидання російських окупантів з Київського та Харківського напрямків, а також звільнення Херсона. До найбільших поразок він відніс те, що росіянам вдалось захопити Сєвєродонецьк, пролам рашистами лінії в районі Волновахи на початку війни, а також те, що українці допустили в 2014 році тимчасову окупацію Росією Донецької та Луганської областей, АР Крим. Однак усі ці поразки, зазначив Кирило Буданов, можна виправити.

Щодо мобілізації в РФ керівник української розвідки сказав, що Кремль її не припиняв. Під час першої хвилі було набрано 316 тис. чмобіків, 90% з яких відразу ж кинули на фронт, щоб відновити підрозділи, які зазнали втрат. Причому, в Росії спостерігається брак військової техніки: «Зараз багато підрозділів, що формуються з нуля. Вони йдуть без техніки, на «Уралах» і «Камазах». У них у штаті вже немає БМП, БТРів».

Буданов двічі в інтерв’ю наголосив, що «Росія не Радянський Союз». І тому їй не вдасться ні вироляти по 800 танків на рік, як про це заявляв заступник голова Радбезу РФ Дмитро Мєдвєдєв, ні випускати стільки ракет, щоб проводити такі ж масовані ракетні атаки, як вона була здатна у листопаді 2022 року.

Окрім того, в росіян вже дуже явним є дефіцит артилерійських снарядів, і виробляти їх у достатній кількості вони також не здатні. За даними нашої розвідки, вони намагаються завозити пробні партії снарядів з Ірану. Остання з них складається з 20 000 боєприпасів. «Це ніщо порівняно з тими цифрами, які використовуються», — зазначив Буданов.

Також глава ГУР не підтвердив, що в Татарстані будують завод з російсько-іранського виробництва «Шахедів», про що писали провідні світові видання.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.