Понеділок, 29 травня

Боротьба з курінням: сигаретні пачки маркуватимуть по-новому

В Україні оновлять маркування на упаковках із цигарками в рамках боротьби із курінням.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, інформує прес-служба МОЗ.

«Ми здійснили велику роботу, щоби зібрати необхідну кількість графічних наборів медичних попереджень (текстових та ілюстративних) для пачок тютюновмісних виробів, зверталися до всіх прогресивних країн. Серед отриманих обирали ті, що показали найкращу ефективність в інших країнах. За підсумком — до фінального варіанту було включено графічні набори з таких країн: Канада, Австралія і Таїланд, а також двох неурядових організацій: Vital strategy та «Діти, вільні від тютюну». Тож ми маємо необхідну кількість варіантів наборів маркування пачок і затвердимо їх найближчим часом», — розповів Кузін.

Заступник міністра наголосив, що боротьба з курінням дає свої результати: з 2008 по 2020 рік поширення куріння в Україні серед населення віком від 12 років знизилось на 36%. До 2025 року, за прогнозами ВООЗ, мало б знизитись ще на 25,9%. Зокрема, є ще багато роботи із запобігання курінню серед неповнолітніх. 18,2% дітей віком 13-15 років зараз курять електронні сигарети. Кузін сподівається, що цей показник знизиться після того, як в липні 2023 року набуде чинності норма закону, яка забороняє рекламу е-сигарет та приладів для нагрівання тютюну.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.