Середа, 1 лютого

Блаженніший Святослав: Чому свято Різдва таке важливе для християн

Предстоятель УГКЦ Блаженніший Святослав привітав усіх українців з Різдвом Христовим

Різдво – це одне з найбільших християнських свят, яке святкують усі християнські конфесії: і католики різних обрядів, і православні, й протестанти. Але чому це свято є таким важливим для нас, християн? Тому що ми віримо у таїнство воплощення Божого сина. «Слово стало тілом і оселилося між нами, і ми славу його бачили – славу Єдинородного від Отця». Прості слова почули християни латинського обряду в день Різдва. Ці слова ми, греко-католики, православні, чуємо в день Пасхи. Але ці слова показують нам, що таїнство воплощення, віра у воплощення Сина Божого, віра в те, що Бог став людиною, є осердям християнської віри не залежно від конфесії.

Бог став людиною. Це означає, що Бог увійшов у людську історію, в людський час і простір. Увійшов у людську культуру. Ми якраз на Різдво очікуємо ось такого надзвичайного дотику Божого. Бо ми тоді ще раз переживемо, що «Господь Бог хоче воплотитися в мене, хоче воплотитися в мою сім’ю. Хоче народитися в моїй хаті». На Різдво ми повинні впустити Бога не тільки в своє життя, не тільки в свій дім, але мусимо пустити Бога і в сучасну нам культуру.

Блаженніший Святослав

Так, я хочу привітати всіх тих, які святкують Різдво, які розуміють, що ми, християни, нашу віру повинні втілювати в наше життя. Ми нашу християнську віру повинні перетворювати в культуру. Очевидно, що вона має різні прояви в різних історичних часах і періодах – з давніх давен. Ми відчуваємо покликання втілювати Боже слово в сучасній нам культурі.

Згадаймо, колись не було ні інтернету, ні айфонів, ні айпедів. Але були друкарні, на яких друкувалося Боже слово. Й не лише духовна література, а й просто найкращі взірці тогочасної культури. Так різнобічно втілювалося Боже слово тоді. Ми сьогодні те втілення бачимо у вигляді книг, стародруків.

Це приклад для нас. Я хочу побажати всім втілювати свою віру в своє життя і в свою культуру, в якій ви сьогодні живете. Використовуйте усі засоби, також і сучасні технології. Навіть сучасні засоби масової інформації, навіть інтернет, навість соціальні мережі – все для того, щоб передавати добрі новини.

шопка

А найвищою доброю новиною є Євангеліє, Боже слово, та вістка, яку в Різдвяну ніч ангел звістив пастухам: «Не бійтесь. Ось я вам сповіщаю велику радість. Сьогодні у місті царя Давида народився вам Спаситель Христос Господь».

І з цим же святом, святом надії і радості я вас вітаю. І цей привіт передаю за допомогою сучасного засобу комунікації.

Божого вам благословення і гарного Різдва!

Джерело: ukrinform.ua

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.
ТЕГИ: