Субота, 23 вересня

ATAKAMS дістане до Кримського мосту

Коли ЗСУ отримає у своє розпорядження американські ракети ATAKAMS, то вона зможе бити по всій окупованій території України, дезорганізуючи позиції російських окупантів – про це в інтерв’ю нашому кореспондентові розповів військовий оглядач Дмитро Снєгирьов. Він пояснив, що є дві модифікації цієї ракети: MGM 140A з касетною бойовою частиною. Ця модифікація має дальність ураження до 160 км. «Що таке касетні боєприпаси російські військові вже відчули». Ця модифікація дозволяє вражати оперативні тили ворога, де знаходяться їхні штаби, місця зосередження бойового складу. Для порівняння – зараз ракети, які використовують ЗСУ, дозволяють вражати цілі на відстані 40-50 км.

Однак  є ще друга модифікація  ATAKAMS MGM 140 Е з осколково-фугасною бойовою частиною вагою 227 кг. та дальністю ураження до 300 км. Це дозволяє тримати під контролем всю окуповану частину Донецької та Луганської областей, Запорізьку та Херсонську і навіть Кримський півострів. Таким чином Кримський міст, яким так пишається володимир путін, опиняється під ударом ЗСУ. «Кримський міст, а також Чонгарський міст та Перекоп – все це можемо дістати. Це ставить під питання всю логістику, підвезення боєкомплектів та ротацію особового складу російської армії. Це буде страшним подарунком для росії» — зазначив експерт.

Що дуже важливо: всі модифікації ATAKAMS є сумісними з артилерійськими ракетними системами, як Himars або MLRS, які були надані Україні раніше, що суттєво спрощує їх використання. Водночас умовою союзників є заборона ударів по території росії – наголосив Дмитро Снєгирьов.

За інформацією financial times президент США Джо Байден є близький до рішення про передачу Україні ракет ATAKAMS.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.