п`ятниця, 24 березня

20 років за допомогу Росії: Рада має намір жорстко взятися за колаборантів

Верховна Рада може на черговому пленарному тижні ухвалити резонансний закон про боротьбу з колабораціонізмом, згідно з яким всі, хто сприяє агресору – Росії – зокрема, і на окупованих територіях, потраплять прід кримінальне переслідування.

Як зазначається на сайті парламенту, законопроект №7425 “Про захист української державності від проявів колабораціонізму” був внесений у Раду 27 грудня 2017 року представниками “Народного фронту”, пише Обозреватель.

Документ повинен бути винесений на розгляд комітету з питань національної безпеки, який очолює один із лідерів НФ Сергій Пашинський, який став одним із співавторів законопроекту.

У тексті документа йдеться про “запровадження заходів проти осіб, які сприяють ворогові”, зокрема, на окупованих територіях Криму і Донбасу. Закон передбачає створення особливих комісій із перевірки громадян “за ознаками колабораціонізму (сприяння ворогові) і загрози державному суверенітету”.

Проти таких осіб вводиться “індивідуальне обмеження прав”. Термін перевірки – “до 20 років після закінчення агресії або збройного конфлікту, зафіксованого постановою Верховної ради”.

Окремий розділ у законі визначає форми колабораціонізму. Це “співпраця з ворогом, забезпечення дій його військових і найманців на території України, проведення розвідувальної та підривної діяльності, розпалювання ворожнечі в суспільстві, приниження української мови, культури, прапора, гімну, фальсифікація історії, формування в пресі негативного образу України”.

Ці наміри, на думку укладачів документа, можуть проявлятися в “проведенні мітингів, закликах в інтернеті, публічних заявах і закликах до громадськості”. Перевірка за підозрою в колабораціонізмі може проводитися “за заявою третіх осіб”.

Проектом також встановлено, що колабораціоністам забороняється:

1) займати будь-які посади державної служби та служби в органах місцевого самоврядування;

2) обиратися в органи державної влади й органів місцевого самоврядування;

3) здійснювати правосуддя у відповідному суді;

4) бути особою рядового і начальницького складу правоохоронних органів та працівником інших органів, яким присвоюються спеціальні звання, військовослужбовцям Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до закону;

5) займати (бути призначеним або обраним на) будь-які інші посади, пов’язані з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування;

6) призначатися, обиратися, бути включеним у комісії, робочі групи, інші органи, що утворюються при органах державної влади або місцевого самоврядування, бути залученим експертом із роботи зазначених органів;

7) призначатися на роботу в об’єктах, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави;

8) бути допущеним до державної таємниці;

9) отримувати дозволи на придбання, зберігання і носіння вогнепальної мисливської, холодної, пневматичної зброї.

Крім того, результати перевірок будуть відкритими для суспільства.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.