Четвер, 21 вересня

Україна відбудує 400 км. залізниці у Молдові

Україна допоможе Молдові відбудувати 400 км. залізниці. Відповідний меморандум підписали Голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко, член правління АТ «Укрзалізниця» Роман Черницький та Генеральний директор ДП «Залізниця Молдови» Олег Тофілат – повідомляє прес-служба КМУ .

У рамках партнерства буде відновлено залізничний коридор Валчінет — Окніца — Бельци — Унгень — Кишинів — Каїнари. Його довжина — 400 кілометрів. Завершити проект планується наприкінці 2024 року. Це допоможе посилити залізничну логістику на дунайському напрямку, а експортери отримають зручний транспортний коридор, пов’язаний, зокрема, з портом «Рені».

Реалізація проекту здійснюватиметься за кошти партнерів та міжнародних фінансових установ. 32 млн євро будуть перераховані Молдові, а потім скеровані «Укрзалізниці» на відновлення залізничного коридору.

Україна та Молдова є учасниками Трансєвропейської транспортної мережі (TEN-T), яка будується під егідою Євросоюзу. Її мета — з’єднати Європу з заходу на схід та з півночі на південь мережею автодоріг, залізниць, аеропортів та водних шляхів.

До речі, за інформацією ТГ-каналів, сьогодні Володимир Зеленський відвідає Молдову. Вчора, 31 травня, він перебував у Одесі де представив нового голову ОВА Олега Кіпера  .

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.