Субота, 2 грудня

Україна повертає дітей із росії: йдеться про посередництво Катару

рф погодилася повернути до України чотирьох депортованих українських дітей за посередництва Катару. Це узгодили після “місяців таємних переговорів” між росією та Україною.

Як пише Reuters із посиланням на катарського посадовця,, трьох українських дітей, яких вивезли, передадуть катарським дипломатам у москві вже цього тижня.

Днями Катар уже сприяв поверненню ще однієї української дитини віком 7 років, яка вже зустрілася зі своєю бабусею і прямує в Україну через Естонію. Хлопчик перебував у росії у дитячому будинку “в результаті розлуки з матір’ю, яка була в рф, коли розпочалася війна”.

Зі ЗМІ відомо, що мати хлопчика заарештували у росії. Вона досі під вартою. Коли і за що – невідомо.

На фотографіях катарського інформаційного агентства – хлопчик із “розмитим” обличчям, який сидить між бабусею і Львовою-Бєловою (уповноважена при президентові рф з прав дитини). На інших фотографіях він обіймав і тиснув руку катарському дипломату. 

Ще троє дітей – хлопчик віком 2 роки, 9-річний хлопчик і дівчина віком 17 років.

Відтак повернулися вже двоє дітей. Ще двоє дітей, як пишуть у медіа, зустрінуться зі своїми сім’ями незабаром.

2-річний хлопчик, який повернеться до Житомирської області, перебував у лікарні. Йому було лише 6 місяців, коли рф напала на Україну. Тоді він “втратив зв’язок зі своєю матір’ю”. Тепер вони возз’єдналися у росії і, як стверджують джерела, цього тижня поїдуть в Україну. Подробиці, як і коли дитину “передали під російську опіку”, невідомі. російські війська окупували деякі частини Житомирської області у перші тижні війни, перш ніж були змушені відступити.

У групі цих дітей також 9-річний хлопчик, який перебував з бабусею і дідусем на півдні Херсонської області, коли рф окупувала цю територію. Відомо, що хлопчик повернеться в Україну в середу.

17-річна дівчина, сім’я якої не змогла приїхати у росію, щоб забрати її, також зустрінеться зі своїми родичами в середу.

Також відомо, що одна дитина вже повернулася в Україну через країни Балтії та Польщу, інша разом з матір’ю прямує через Катар, а решта двоє, ймовірно, прибудуть в Україну через Катар наприкінці цього тижня.

Переговори тривали кілька місяців, ф їх ініціював український уряд. 

Українські діти пройшли через посольство Катару в Москві і поїхали додому різними маршрутами. Деякі їхали або мали їхати з рф в Україну через Естонію, Латвію, Литву та Польщу. Інші їхали через білорусь.

За даними представника посольства, для подорожі використовують кілька видів транспорту, зокрема – дипломатичний конвой, потяг і приватний чартерний літак, що прямував через Катар.

За даними катарського посадовця, на якого посилається Reuters, повернення перших чотирьох дітей є випробуванням схеми, яку арабська держава створила після місяців таємних переговорів з Україною та росією.

Державний міністр Катару з питань міжнародного співробітництва Лолва аль-Хатер уже підтвердив посередництво і назвав репатріацію цього тижня “лише першим кроком”.

Наразі невідомо, скільком ще дітям рф дозволить повернутися в Україну через катарську схему.

Джерела пишуть, що катарські дипломати супроводжуватимуть дітей через кордон з Естонією, Латвією чи Білоруссю або до Катару чартерним літаком, перш ніж повернути їх в Україну.

Відтак співпрацюють як українські, так і російські офіційні особи. Водночас, як підтверджує джерело, саме Україна звернулася до арабської держави з проханням бути посередником у поверненні дітей.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.