Неділя, 2 квітня

Україна допоможе Молдові зачистити Придністров’я, але за умови… Петро Черник, військовий експерт

“Україна може допомогти Молдові зачистити задавнений гнійник Придністров’я, однак для цього потрібна військово-політична угода з Урчядом Молдови. А ця угода, у свою чергу, має бути погоджена у Брюселі, Вашингтоні та Бухаресті” — заявив у інтерв’ю “Каналу свіжої історії” військовий експерт Петро Черник https://www.youtube.com/watch?v=OZeTs3wmt6M/.

Таке узгодження є вельми проблематичним, оскільки Європа зараз буквально тремтить від будь-якого військово-політичного союзу поза межа НАТО, зазначив Петро Черник. І найголовніше — не видно жодних передумов, щоб у тому напрямку велась якась робота.
Разом з тим нинішнє нагнітання ситуації навколо Придністров’я має ознаки класичної інформаційної війни, оскільки московитам треба змістити акценти у війні проти України, відволікти увагу від власних невдач. Але найголовніша версія події, на думку полковника Петра Черника, — це створення хаосу поблизу кордонів НАТО, його південного флангу, і таким чином вимоги проведення переговорів.
Щодо військового потенціалу Придністров’я, то він не є надто високий, максимум це до 10 БТГ, 5000-7000 особового складу, який не здатен завдати великої шкоди ЗСУ. Однак у разі чого його так само доведеться перемелювати.
Щодо молдовської армії, то її, як повноцінного військового угрупування немає, вони мають дуже низький бойовий потенціал. “Якби було інакше, то вони б самі зачистили Придністров’я”, — зазначив Петро Черник.

відео тут: https://www.youtube.com/watch?v=OZeTs3wmt6M

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.