Субота, 3 червня

У Вірменії можуть арештувати пуйла

Сьогодні Конституційний суд Вірменії визнав, що Римський статут відповідає  Конституції та міжнародним зобов’язанням цієї країни, тим самим він визнав юрисдикцію Міжнародного кримінальноо суду — повідомляють https://news.am/

Рішення є остаточним і набирає чинності з моменту опублікування.. Таким чином на території цієї кавказької країни тепер діє ордер МКС на арешт президента росії Володимира пуйла.

Тиждень тому Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт президента росії володимира путіна та громадянки росії Марії Львової-Бєлової, яка видає себе за дитячу омбудсменку на території росії. Вони звинувачуються у викраденні українських дітей.

Нагадаємо, що уряд Вірменії наприкінці 2022 року звернувся до Конституційного суду з цього питання. Звернення до питання визнання статуту, на думку уряду, пов’язане з тим, що є можливість закликати Азербайджан до відповіді за військові злочини. Статут був підписаний у 1998 році, але до сьогодні Республіка Вірменія не ратифікувала його, оскільки КС у 2004 році визнав зобов’язання договору такими, що суперечать низці положень чинної на той момент Конституції РА.

Вірменія є союзником росії по ОДКБ, однак на останньому колективному фото президентів організації президенти Вірменії та Таджикістану стояли на фото на помітно більшій відстані від пуйда, ніж від інших учасників зустрічі.

Як ми заявляли раніше, представник Угорщини заявив, що в разі приїзду пуйла до цієї країни ніхто не буде арештовувати пуйла.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.