Середа, 31 травня

У Московському патріархаті є жорсткий контроль за ситуацією в парафіях – Тарас Антошевський

В УПЦ МП здійснюється дуже жорсткий контроль за ситуацією у парафіях, за священниками, які мають проукраїнські погляди, саме цим і пояснюється ситуація, яка склалась у такій знаковій релігійній установі, як Києво-Печерська лавра – про це нашому журналісту розповів в інтерв’ю шеф-редактор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський.

Такий контроль було запроваджено ще влітку 2018 року, коли стало зрозуміло, що Вселенський патрірхат хоче змінити ситуацію в українському православ’ї. «Саме тоді я спілкувався з одним із священиків московського патріархату, який мав проукраїнські погляди, однак не був учасником об’єднавчого процесу. Він розповів, що у нього була невелика, але дуже інтелігентна парафія, однак коли почалось церковне об’єднання, у нього на парафії з’явили «агенти» і парафія почала ділитись. Тому він мусів вичікувати сприятливу ситуацію і лише у 2019 році зумів приєднатись до ПЦУ. Подібна ситуація є і з Лаврою» — зазначив Тарас Антошевський.

За його словами поява нового виконувача обов’язків намісника Лаври Авраамія Лотиша – результат тривалих переговорів. Про такі речі рідко повідомляють.

«У ПЦУ кажуть, що серед монахів Лаври є багато їхніх прихильників, однак всіх їх щільно пресував Павло Лебідь. Тепер, коли його якийсь час не буде, то ситуація може змінитись» — зазначив журналіст-релігієзнавець.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.