п`ятниця, 24 березня

У мережу потрапило відео розстрілу українського військовополоненого за слова “Слава Україні!”

6 березня у мережу потрапило відео, де московити розстрілюють невідомого українського військовополоненого, який вигукнув гасло “Слава Україні!”. Воно викликало хвилю обурення та відгуків. Зокрема серед тих, хто відгукнувся, і президент України Володимир Зеленський, який пообіцяв знайти убивць: “Хочу, щоб ми всі разом, у єдності, відповіли на його слова: “Герою слава! Героям слава! Україні слава!” 

За цим фактом СБУ почало розслідування за статтею про порушення законів та звичаїв війни, що передбачає до 10 років ув’язнення. Розслідування відбуватиметься пеід процесуальним керівництвом Офісу генерального прокурора.

“Розстріл українського військовослужбовця, який потрапив у полон, — це порушення Женевських конвенцій. Це виявлення ницості та підлості”, – повідомив український омбудсмен Дмитро Лубінець. Так він відреагував на відео, на якому розстрілюють українського полоненого за слова “Слава Україні”. Росії доведеться відповідати за кожен скоєний воєнний злочин, вказує Лубінець. 

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Твіттері повідомив, що цим випадком має займатись міжнародний кримінальний суд.

Щодо місця, часу та інших обставин цього злочину поки що відомо небагато. Лише припускають, що це міг бути військовослужбовець 72-ї бригади Чорних запорожців. Однак у самій частині поки цю інформацію не підтверджують. Втім, військовики вони запостили картинку Нікіти Тітова, яку він присвятив загиблому. Першим відео опублікував у твіттері активіст Сергій Стерненко. 

На відео військовий стоїть у лісі та курить в окопі чи виритій ямі. Голос за кадром каже: “Знімай” і камера піднімається. Солдат каже “Слава Україні”, після чого у нього стріляють, він падає. Голос за кадром російською вимовляє лайки.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.