Субота, 2 грудня

У Львові врятували немовля: дитині видалили величезну пухлину (ФОТО)

Львівські медики видалили 5-місячній дівчинці жирову пухлину, яка тиснула на спинний мозок і порушила рухливість ніжки.

Як повідомили у Першому медичному обʼєднанні Львова, складне втручання виконали нейрохірурги Дитячої Лікарні Святого Миколая.

Сім’я Мельників із окупованого міста Берислав, що на Херсонщині, рік тому виїхала на Львівщину. Тут і народилася маленька Вікторія.

На 33-му тижні вагітності лікарі діагностували у дитини ваду розвитку — спінальну ліпому.
Уже на 37-му крихітка народилася у Дитячій Лікарні Святого Миколая. Контролювати стан новонародженої відразу взялися нейрохірурги.

«Спінальна ліпома трапляється в 1 з 7 000 новонароджених діток. Така «пухлина» розвивається із клітин жирової тканини. Новоутвір росте, тисне на спинний мозок та натягує його. Водночас нервові корінці вплітаються та вростають у жирову тканину. Як наслідок – порушуються функції нижніх кінцівок та тазових органів. Зокрема, виникають слабкості в кінцівках та проблеми з ходінням в туалет. У таких випадках спінальну ліпому потрібно видаляти», – розповіли медики. 

Відтак нейрохірурги вирішили, що оперуватимуть маленьку Вікторію, коли їй виповниться 6 місяців.

Однак видалення спінальної ліпоми дуже виснажливі та травматичні для маленьких дітей. Тож лікарі хотіли зачекати, коли дівчинка трішки підросте та зміцніє.

Та здійснити операцію довелося на місяць раніше, ніж планували. Утворення стрімко росло. МРТ показало, що жировик збільшився у 4 рази і займав уже третину хребта — у ділянці від живота до сідниць.
Також батьки крихітки помітили, що ліва нога їхньої донечки, втрачає чутливість, слабне та викривляється. Тож лікарі негайно взялися оперувати Вікторію.

Втручання було виснажливим, потребувало залучення багатьох спеціалістів та високотехнологічного обладнання. Утвір вріс в спинний мозок настільки, що було надскладно знайти перехід жирової тканини у спинний мозок і не пошкодити його при відділенні тканин.

Тому весь хірургічний процес супроводжували нейрофізіологи. Вони контролювали, наскільки близько нейрохірурги оперують біля спинного мозку та нервових корінців. Допомагав лікарям точно виконати свою роботу і спеціальний апарат — ультразвуковий деструктор. З його допомогою спеціалісти розщеплювали жир і таким чином доступ до тканин мозку став кращим.

Операція тривала шість годин і минула успішно. Лікарям вдалося уникнути пошкоджень спинного мозку та нервів крихітки. Рана добре гоїться, а функціональність ніжки повністю відновилася.

Фото Першого медичного обʼєднання Львова

Вікторія вже повернулася до тимчасового дому — в місто Жидачів. Після перемоги батьки планують повернутися з донечкою на рідну Херсонщину.

«Важливо, щоби після видалення спінальної ліпоми у спинному мозку не залишилося жирової тканини. Інакше — є висока ймовірність рецидивів. Тому таких пацієнтів лікарі спостерігають впродовж усього їхнього життя.  Також важливо вчасно оперувати такі патології у малюків.
У найскладніших випадках ці жирові пухлини можуть призвести до відмови ніг, порушення контролю сечовипускання та викривлення хребта», – додали фахівці.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.