Четвер, 7 грудня

У Львові роблять безкоштовне протезування

Безплатне протезування може отримати кожен мешканець Львівської області.

Операції з ендопротезування — заміни суглоба – роблять у Львівському обласному госпіталі ветеранів війн та репресованих ім. Юрія Липи у Винниках.

Про це повідомили у Львівській обласній раді.

«Держава закупляє ендопротези та набори для оперативного втручання, які безплатно розподіляються у медичних закладах. У нас базовим закладом для безплатного ендопротезування визначено Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих імені Юрія Липи»,  — розповіла директорка департаменту охорони здоров’я Львівської ОВА Наталія Літвінська.

Для того, щоб зробити безплатну операцію з ендопротезування, треба звернутися до госпіталю ветеранів війн та репресованих із скеруванням від сімейного лікаря.

«Наші спеціалісти навчалися у клініках Німеччини й Польщі та привезли цю методику до України. З 1993 року зроблено понад 5 тисяч оперативних втручань. Ми є виконавцями програми й отримуємо ендопротези, оплачені з державного бюджету. Сьогодні у залишку в нас є 305 ендопротезів, а на наступний рік ми замовили ще 100», — зазначив гендиректор Львівського обласного госпіталю ветеранів війн і репресованих Максим Прикупенко.

Як розпорядилися у МОЗ, відтепер лікарі повинні інформувати про можливість безкоштовної операції кожного пацієнта, який потребує заміни суглоба.

Щороку держава виділяє на закупівлю ендопротезів понад 140 млн грн. Та якщо людина хоче придбати інший вид протеза за власні гроші, витрати на хірургічне втручання не відшкодовуватимуть.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.