Понеділок, 29 травня

У Львові провели унікальну операцію з протезування військового (фото, відео)

У львівському медичному центрі Незламні вперше в Україні пацієнтові вживили протез безпосередньо у кістку. Цим пацієнтом став став капітан ЗСУ Ігор Крупнов, який втратив на війні з рф обидві ноги. Це сталося восени, коли авто, в якому він їхав на завдання, разом з побратимами, наскочило на міни – повідомляє прес-служба ЛМР. Операцію провів австралійський ортопед-травматолог Муньєд Аль Мудеріс. У своїй країні він зробив вже майже тисячу операцій, ще пʼять сотень – по всьому світу. Його пацієнти ведуть активний спосіб життя і працюють без обмежень. Зокрема, можуть займатися фермерством чи навіть будівельними роботами.

Коли Ігор дізнався про нову технологію протезування, захотів бути першим в Україні пацієнтом, кому частину протеза імплантують прямо в кістку. Бо для нього важливо не просто ходити, а й бігати на великі дистанції. У 2016 чоловік подолав марафон. До важкого поранення мріяв на своє 60-річчя пробігти напівмарафон. Тепер Ігор ставить за мету на протезах здолати дистанцію у 10 км.

«Перевага остеоінтеграції в тому, що пацієнт має чутливість, за допомогою якої може відчувати землю і може розрізняти поверхні: наприклад, якщо ходить по траві, то відчуває її м’якість, або якщо наступить на кабель чи палець дружини, то відчує це. Тому у цьому випадку вже не скаже, що не відчув, як наступив на ногу дружині», – каже професор, ортопед-травматолог Аль Мудеріс.

Особливість цієї операції у тому, що вона необхідна людям, які втратили обидві кінцівки, оскільки використовувати класичні протези їм є складно. При цьому вже наступного дня після операції пацієнт може робити перші кроки, а за шість тижнів – повноцінно ходити.

За словами міністра охорони здоровʼя України Віктора Ляшка, який відвідав медичний центр, проведення такої операції є дуже важливим: «Пишаюся тим, що для наших пацієнтів, які зазнали страшних травм і у яких війна забрала звичний спосіб життя, стають доступними такі сучасні технології. Це те, що варто масштабувати, залучаючи експертів. Вдячний лікарям, які відгукуються і приїжджають допомагати. Ми бачили, як оперує відомий лікар з Австралії. Думаю, найближчим часом будуть і німці, і шведи. В подальшому впевнений, що цю практику будуть реалізовувати наші хлопці та дівчата, які мають досвід хірургічних втручань – переймуть цю технологію. Ми будемо її застосовувати по максимуму, де це можливо. Відновимо людину – людина відновить все».

Медичний центр НЕЗЛАМНІ входить до Першого медичного обʼєдання Львова. 11 квітня тут запрацював сучасний корпус реабілітації. Це 7 поверхів із  найсучаснішим обладнанням для відновлення. Щороку отримувати допомогу тут зможуть 10 тисяч українців.

Відео тут: https://www.youtube.com/watch?v=kQjI7eB5dH4

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.