Середа, 22 березня

У Києві створили банк еритроцитів

У Києві розпочавроботу перший та єдиний в Україні Банк довгострокового зберігання еритроцитів. Він діє на базі Київського міського центру крові — повідомляє прес-служба Київради з посиланням на першого заступника голови КМДА Миколу Поворознюка. За його словами, створення банку забезпечить наявність компонентів рідкісних груп крові, які можуть бути у дефіциті, коли терміново потрібні, або потрібні у великій кількості під час надзвичайних подій. Така можливість реалізується за рахунок продовження терміну зберігання еритроцитів до 30 років. Зараз максимальний термін зберігання складає до 42 діб. Це дозволить зробити запаси еритроцитів рідкісних фенотипів.

«Потреба в компонентах крові із початком повномасштабного вторгнення збільшилася. Від агресора страждають як військові, так і цивільні люди. Ми розуміємо, що створення банку зберігання крові сьогодні є не просто актуальним, а й життєво необхідним. Київський міський центр крові як база для створення такого банку – не випадковий вибір. Адже це один із перших центрів крові в Україні, який отримав відповідну сертифікацію, має обладнання та фахівців для надання якісних послуг із виготовлення та забезпечення компонентами крові медзакладів. За останні роки місто зробило все, аби Київський центр крові став сучасним закладом, і тепер в умовах війни він допоможе зберегти ще більше життів», — зазначив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

У банку встановлено обладнання, яке забезпечує довготермінове зберігання, заморозку та розморозку еритроцитів, прилад для контролю якості, 2 морозильні камери.  «Це устаткування забезпечить повний цикл роботи з еритроцитами: заморожування, розморожування за вимогою, контроль якості перед видачею лікувальній мережі», – зазначив Микола Поворозник та долучився до донації.

Проєкт реалізовано у партнерстві Міністерства охорони здоров’я України, Parimatch Ukraine та Київської міської державної адміністрації.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.