Понеділок, 29 травня

У Києві більше не коситимуть траву

У кожному районі Києва будуть визначені експериментальні ділянки, на яких висаджуються декоративні луки та застосовується підхід відмови від косіння. Таким чином комунальні підприємства запроваджують європейські практики захисту та покращення біорізноманіття – повідомляє  прес-служба Київради з посиланням на начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександра Возного.

За його словами, у цьому році у столиці з’явиться 25 декоративних лук, зокрема на транспортних розв’язках, розподільних смугах і ділянках уздовж автомобільних доріг. Приблизно така ж кількість ділянок, які розташовані не в зоні активної рекреації, буде виділена для проведення експерименту із відмовою від косіння. Інформування киян про нові підходи в озелененні столиці буде здійснюватися за допомогою спеціальних оголошень на місцях.

Декоративні луки та обмеження косіння на визначених ділянках є поширеною практикою в багатьох європейських столицях, зокрема Лондоні, Відні, Берліні та інших. Важливою перевагою цих підходів є забезпечення харчуванням (пилок та нектар) комах-запилювачів, що сприяє розвитку біорізноманіття.

Нагадаємо, попри напружену безпекову ситуацію та непросту економічну ситуацію, у 2022 році у столиці було висаджено майже 6000 дерев, понад 61 000 кущів та близько 7 мільйонів квітів.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.