Неділя, 2 квітня

У Кадирова вкрали чистокровного коня

Лідера Чечні Рамзана Кадирова спіткало нове нещастя: У Чехії викрали чистокровного жеребця, який, ймовірно, належить йому, однак перебував під санкціями з 2014 року — повідомляє https://espreso.tv/ 

з посиланням на чеське видання Jezdci.cz. За інформацією чеської поліції 16-річного жеребця вартістю $18 тис. Викрали зі стайні у селищі Крабчиці. “Зараз поліцейські інтенсивно розшукують зловмисника крадіжки та викраденого коня. Водночас просять громадян до співпраці”, – додала речниця поліції. За даними видання йдеться про коня Зазу, який належить Рамзану Кадирову. Видання пише, що голова Чечні купив жеребця навесні 2012 року і перевіз його до Чехії з Дубая. У 2014 році Зазу потрапив під дію введених проти глави Чечні санкцій.
У жовтні 2014 року повідомлялося, що Зазу виграв перегони у німецькому Баден-Бадені, проте призові у розмірі €5500 виявилися замороженими через санкції ЄС.
Загалом кінь провів 36 перегонів, дев’ять разів переміг і отримав понад 1,2 мільйона євро субсидій. Його найбільшим успіхом став тріумф у групі 1 Premio Roma, ще чотири рази він пробивався на груповий етап.
Після 2016 року його почали використовувати для розведення. У наступні роки він неодноразово ставав найбільш популярним чистокровним жеребцем в Чехії і отримував 20 000 крон за вагітну кобилу.
За даними Radiožurnál, за три тижні до вторгнення Росії в Україну минулого року, а саме 27 січня 2022 року, пара російськомовних чоловіків намагалася вивезти Зазу з Крабчіц. Вони аргументували нібито вказівку передати коней Кадирова польським кінним заводам.
Однак власник відмовився віддати їм жеребця, посилаючись на дійсний контракт і підозрілі обставини всієї історії. За його словами, наступні п’ять днів невідомі провели у фургоні, припаркованому біля воріт комплексу. Але врешті поїхали.
Нагадаємо, нещодавно президент росії володимир путін зустрівся із 17 річним сином Кадирова Ахматом начеб то для того, щоб привітати його з одруженням, однак оглядачі твердять, що це були оглядини наступного керівника республіки. Щодо самого Кадирова зараз з’являється багато інформації про суттєве погіршення його здоров’я, він став суттєво менше з’являтись у публічному просторі і навіть на протокольних заходах, де його присутність обов’язкова. Є інформація, що він перебуває на лікуванні за кордоном.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.