Неділя, 2 квітня

У Грузії відкликали скандальний законопроект, що призвів до масових заворушень

Грузинська влада задовольнила вимогу протестувальників, та оголосила про відкликання з парламенту законопроєкту про «іноагентів», який був ухвалений у першому читанні. «Ми бачимо, що ухвалений законопроєкт викликав розбіжності у суспільстві. «Машина брехні» змогла подати законопроєкт у негативному світлі та ввести в оману певну частину населення. На законопроєкт був наклеєний хибний ярлик «російського закону», а його ухвалення в першому читанні було представлено в очах частини громадськості як відхід від європейського курсу», – йдеться у заяві правлячої партії «Грузинська мрія» та руху «Сила народу» — повідомляє https://www.radiosvoboda.org/.

Раніше президент Грузія Саломе Зурабішвілі, яка зараз перебуває з офіційним візитом у США, заявила, що накладе на цей законопроект вето.
Водночас опозиція заявила, що попри відкликання заклонопроекту протести продовжиться Про це заявив на брифінгу член партії “Гірчі – Більше свободи” Цотне Коберідзе, який закликав людей прийти сьогодні о 19 годині за місцевим часом на проспект Руставелі. Протягом двох днів протестів та сутичок з поліцією було затримано понад 130 осіб. Для розгону масових протестів поліція застосувала водомети та гумові кулі.
У своєму вечірньому зверненні за 8 березня Володимир Зеленський зазначив: “Я хочу подякувати всім, хто цими днями на площах і вулицях Грузії тримав українські прапори. Хочу подякувати за наш національний гімн, який лунав у Тбілісі. Це повага до України, і я хочу висловити щиру повагу до Грузії. Немає такого українця, який не бажав би успіху нашій дружній Грузії. Демократичного успіху. Європейського успіху. Ми хочемо бути у Євросоюзі – і будемо. Ми хочемо, щоб Грузія була у Євросоюзі, і я впевнений – буде. Ми хочемо, щоб Молдова була в Євросоюзі, і я впевнений – буде. На це заслуговують усі вільні народи Європи”.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.