Понеділок, 29 травня

У Бахмуті досі залишаються понад три тисячі мешканців, а росіяни вивозять цивільних із передмістя

Як розповів керівник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко, у місті наразі перебувають менш ніж 3,5 тисячі осіб, серед яких – 32 дитини.

Евакуація із Бахмута триває. 

“Бахмут – це місто, у якому жили майже 84 тисяч людей на 24 лютого 2022 року. Зараз залишилися, за нашими підрахунками, менш як 3,5 тис. осіб. Це ті люди, які, і я з усією відповідальністю це можу сказати, не хочуть виїжджати з міста від слова “зовсім”… Наразі 32 дитини у Бахмуті, які з батьками так само відмовлялися виїжджати, вони, за нашими даними, лишилися у Бахмуті”, – повідомив Кириленко.

Водночас, попри усі зусилля держави та волонтерів і вкрай напружену ситуацію у місті, деякі мешканці відмовляються від евакуації і навіть переховуються від волонтерів та поліцейських. 

Відомо, що усі “статусні діти”, тобто діти з інтернатів та дитячих домів, за яких відповідає держава, евакуйовані. 32 дитини, яких поки що не вдалося вивезти, перебувають в укриттях під наглядом батьків. 

“Я точно знаю, щоці 32 дитини забезпечені навіть в тих над жахливих умовах продуктами харчування і гігієнічними наборами більш ніж у достатній кількості. Але це діти, батьки яких відмовляються, переховуючись, з ними виїжджати. Була постанова і зміна до постанови, де вказана евакуація дітей у примусовий спосіб. Там є певні особливості виконання цієї постанови, але ми продовжуємо працювати тут – і не лише щодо Бахмута”, – додав він.

Кириленко додав, що вивезти всіх дітей із міста можливо, бо, наприклад, із Часого Яру, що поблизу Бахмуту, вдалося евакуювати всіх дітей. 

Поза тим, як передає Центр національного спротиву, “вагнерівці” розпочали депортацію мешканців передмістя Бахмуту.

Спочатку вони перевозять людей на окуповану Луганщину, а потім у росію.

“Бойовики примусово вивозять місцевих мешканців на захоплені райони Луганщини, де вони відбувають фільтрацію. Тоді їх депортують до Пермі й інші віддалені райони РФ”, – йдеться у повідомленні.

Відтак Росія користуючись бойовими діями, які сама й розпочала, депортує місцеве населення під прикриттям евакуації.

Тоді країна-агресор асимілює українців у віддалених районах Росії, адже ті тепер залежні від окупантів. 

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.