Субота, 23 вересня

Зеленський здійснив турне центральноєвропейськими країнами та відвідав 14-річного Антона Коцка, який лікується у Чехії (фото)

Болгарія, Чехія, Словаччина – таке турне протягом 6-7 липня здійснив Володимир Зеленський центральноєвропейськими країнами. У кожній з цих країн Зеленський зустрівся з їх керівниками, обговорив питання взаємної співпраці у економічній та військовій сферах. Також у Болгарії він під час особистої зустрічі посварився з президентом Болгарії Руменом Радевим, який дотримується проросійських поглядів. Зокрема Зеленський наголосив, що війна росії з Україною не є ніяким конфліктом, як це називає болгарський президент. Також у Болгарії стався ще один інцидент – священник Болгарської православної церкви, який дотримується промосковських поглядів, ледь не кинувся під колеса кортежу Зеленського, водночас проклинаючи його. Втім болгарським поліцейським все ж вдалось відтягнути служителя культу, аби він не завдав ані собі травм, ані не спричинив якоїсь біди.

Разом з тим з прем’єр-міністром Болгарії Ніколаєм Денковим вони обговорили питання енергетичної співпраці, Болгарія підтримала евроантлантичну інтеграцію України. Володимир Зеленський подякував за допомогу, яку ця країна надала українським біженцям.

У Чехії Володимир Зеленський зустрівся з усіма вищими керівниками цієї країни, також обговорили питання євроантлантичної інтеграції, Вільнюського саміту та ситуацію навколо ЗАЕС. Володимир Зеленський подякував за підтримку українських біженців. Ці ж питання були обговорені і під час відвідин Словаччини.

Попри насичений графік Володимир Зеленський приділив увагу і 14-річному Антону Коцку. Хлопець із Борислава Львівської області з березня 2022 року перебуває у Чехії на лікуванні. «Абсолютно світлий хлопчик, який щиро пишається і вірить в Україну. Антоне, мені було дуже приємно сьогодні зустрітися та поспілкуватися з тобою. Бажаю тобі перемоги і дякую за твою міцну віру!» — сказав Володимир Зеленський під час відвідин.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.