Четвер, 21 вересня

Європарламент за Україну в НАТО

Європарламент ухвалив сьогодні резолюцію, якою закликав запросити Україну до НАТО – про це повідомляє Радіо Свобода. За документ проголосували 425 євродепутатів, проти – 38, 42 – утрималися.

У резолюції євродепутати висловили очікування, що «процес приєднання розпочнеться після закінчення війни і буде завершений якомога швидше».

«Поки не буде досягнуто повного членства, ЄС і його країни-члени разом із союзниками по НАТО і партнерами-однодумцями повинні тісно співпрацювати з Україною, щоб розробити тимчасові рамки для гарантій безпеки, які мають бути запроваджені одразу після війни. Парламент наголошує, що інтеграція України як до НАТО, так і до ЄС посилить регіональну і глобальну безпеку та зміцнить зв’язки між Україною та євроатлантичною спільнотою», – повідомила прес-служба Європарламенту.

«Євродепутати висловлюють надію на позитивну рекомендацію Європейської комісії, коли Україна успішно виконає сім кроків, викладених у висновку Комісії. Вони вимагають чіткого шляху для початку переговорів про вступ, які за достатньої підтримки можуть початися вже цього року», – йдеться в повідомленні.

Експерти очікують, що таке запрошення може стати головним підсумком саміту НАТО у Вільнюсі, який має відбутись 11-12 лютого цього року. 30 вересня минулого року Україна подала заявку на пришвидщений вступ до НАТО.

Новини від "TopKyiv.info" в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/topkyiv.